چاپ خبــر
مدیر انجمن حامیان محیط زیست ابوزیدآباد خبر داد:

ساخت سومین آبشخور پناهگاه حیات وحش یخاب در اردوی جهادی

صدری مدیر انجمن حامیان محیط زیست ابوزیدآباد گفت: سومین آبشخور پناهگاه حیات وحش یخاب در اردوی جهادی یک روزه یادبود شهید مدافع حرم محسن حججی احداث شد.

به گزارش خطب شکن، مسیب صدری تشدید خشکسالی و کمبود آب را از عوامل تهدیدکننده پناهگاه حیات وحش یخاب برشمرد و اظهار کرد: با تشدید خشکسالی و برای تأمین منابع آبی مناسب گونه‌های جانوری پناهگاه یخاب، آبشخوری با همکاری انجمن حامیان محیط زیست ابوزیدآباد و گروه جهادی شهید مصطفی خمینی(ره) لایه روبی و ساخته شد.

مدیر انجمن حامیان محیط زیست ابوزیدآباد با بیان این که تاکنون سه آبشخور با تلاش بسیج سازندگی در زیستگاه یخاب احداث شده است اضافه کرد: سومین آبشخور ارتفاعات یخاب در اردوی جهادی یک روزه یادبود شهید مدافع حرم محسن حججی با حمایت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان احداث شد.

وی جلوگیری از هدر رفت آب چشمه‌های یخاب و جمع آوری آب در چشمه برای استفاده گونه‌های جانوری را از ویژگی‌های ساخت آبشخور دانست و تصریح کرد: دوستداران محیط زیست ابوزیدآباد و محیط بانان به صورت مدام از آبشخورها نظارت و پایش می کنند.

صدری شناسایی گونه‌ها، بررسی وضعیت زیستگاه‌های منطقه و برنامه ریزی جامع برای احیا و استفاده از یخاب را از جمله فعالیت‌های انجمن دوستداران محیط زیست عنوان کرد و افزود: انتظار می رود ارتقای منطقه‌ی یخاب به پناهگاه حیات وحش زمینه‌‌ی بهره‌مندی خردمندانه و پایدار از این منطقه را فراهم آورد.

پناهگاه حیات وحش یخاب به علت دارا بودن گونه‌های نادر مانند یوزپلنگ، کاراکال، گربه شنی، گربه وحشی، جبیر، زاغ بور و پرندگان شکاری ارزشمند در کشور، از زیستگاه‌ها و ذخیره گاه‌های غنی ایران محسوب می‌شود.

telegram

Go to TOP