چاپ خبــر
با برگزاری شش دیدار در لیگ دسته اول فوتبال آران و بیدگل مشخص شد:

پایان هفته اول با دو مهمان ناخوانده در صدر جدول

هفته نخست فصل جدید رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال با صدرنشین مشترک فجر عباس آباد و عقاب بیدگل به پایان رسید.

به گزارش خطب شکن، هفته نخست بازی‌های لیگ دسته اول فوتبال آران و بیدگل با برگزاری شش بازی به پایان رسید. در این هفته ۱۶ بار دروازه‌ها گشوده شد و در نهایت تیم‌های فجر عباس آباد و عقاب بیدگل به طور مشترک صدرنشینان هفته نخست لقب گرفتند.

در حالی که قرار بود لیگ امسال از اول شهریورماه آغاز شود، مشکلات چمن ورزشگاه خوروش بازی افتتاحیه را به روز ششم شهریور موکول کرد.

طلوع درخشان فجر

فجر عباس آباد که همواره یکی از تیم‌های میانی جدول لیگ‌های فوتبال آران و بیدگل بود، در دیدار افتتاحیه لیگ امسال به مصاف خونه هنرمندا رفت که به نظر می‌رسید امسال سودای قهرمانی در سر داشته باشد. در پایان این بازی، فجر موفق شد حریف خود را با دو گل بدرقه کند. تیم فجر که به نظر می‌رسد این فصل با به خدمت گرفتن چند بازیکن جدید، احیا شده باشد، در هر نیمه یک گل زد تا اولین برنده لیگ ۹۶ فوتبال آران و بیدگل باشد.

گام اول برای جبران ناکامی

شهدای دهنو روز سه شنبه هفتم شهریور، به مصاف تیم تازه صعودکرده ستارگان کارگران رفت. سپاهان امسال نیز یکی از مدعیان قهرمانی محسوب می‌شود. این تیم در گام نخست، حریف خود را با یک گل از پیش رو برداشت تا از تصمیم قاطع خود برای جبران اتفاق دراماتیک سال گذشته و از دست رفتن قهرمانی در لحظه آخر خبر دهد.

اولین پرواز عقاب

عقاب و نهضت دیگر بازی این هفته را روز چهارشنبه، هشتم شهریور با قضاوت علیرضا عابدی برگزار کردند. دو تیم در نیمه اول این بازی محتاطانه عمل کردند و با نتیجه بدون گل به رختکن رفتند. با این حال عقاب در نیمه دوم اوج گرفت و با گل‌های اصغر معمار و علیرضا محمدی، حریف خود را شکست داد. عقاب با این نتیجه در پایان هفته نخست رقابت‌ها در کنار فجر عباس آباد، صدرنشین رقابت‌ها شد، دو تیمی که شاید تا مدت‌ها با صدر جدول خداحافظی کنند.

نخستین تساوی در چهارمین بازی

پنجشنبه نهم شهریورماه، ورزشگاه خوروش شاهد صف آرایی شاهد جوانان و هما آران بود. هما آران که فصل گذشته پا به پای مدعیان پیش رفت، با گل رضا اهلی از روی نقطه پنالتی، از شکست گریخت تا این فصل را با یک تساوی آغاز کرده باشد.

شکست انقلاب

انقلاب که دو فصل پیش عنوان قهرمانی لیگ آران و بیدگل را به خود اختصاص داده بود، در نخستین بازی خود در این فصل از پس استعدادهای درخشان ویگل بر نیامد تا خیلی زود طعم تلخ شکست را بچشد. انقلاب که سال ۹۴ پس از ۱۳ سال انتظار به قهرمانی لیگ دست یافته بود، دوست نداشت برای قهرمانی بعدی خود باز هم انتظاری طولانی را تحمل کند. با این حال تک‌گل حمید راوندی در مقابل گل‌های مصطفی زهری و مجتبی مکاری از تیم استعدادهای درخشان نتوانست انقلاب را از شکست نجات دهد. با این حال به نظر می رسد انقلاب با ترکیب جوان خود، به آینده ای روشن چشم دوخته است.

یک بازی پر گل در یک هفته کم گل

در حالی که این هفته بازی‌های کم گلی صورت گرفته بود، تساوی سه بر سه نجوم کویرات و شاهین کویر هیجان لیگ را در آخرین بازی هفته نخست بالا برد. این بازی دو بازیکن دو گله هم داشت که احتمالا در پایان بازی‌ها نامی از آنان در جمع گلزنان برتر به چشم بخورد: رشید یاهو از شاهین و مهرداد مشهدی از نجوم کویرات.

بدین ترتیب در پایان هفته نخست رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال آران و بیدگل، این نتایج به دست آمد:

خونه هنرمندا ۰ – ۲ فجر عباس آباد

شهدای دهنو ۱ – ۰ ستارگان کارگران

عقاب بیدگل ۲ – ۰ نهضت جوانان

شاهد جوانان ۱ – ۱ هما آران

استعدادهای درخشان ویگل ۲ – ۱ پهلوان کویر

شاهین کویر بیدگل ۳ – ۳ نجوم کویرات

جدول در پایان هفته اول

برنامه هفته بعد این رقابت‌ها که با یادی از شهدای حادثه منا برگزار خواهد شد به این شرح است:

یکشنبه ۱۲ شهریور ۹۶، شهدای دهنو – فجر آران

دوشنبه ۱۳ شهریور ۹۶، خانه هنرمندان – عقاب

سه شنبه ۱۴ شهریور ۹۶، شاهد جوانان – ستارگان کارگران

پنجشـنبه ۱۶ شهریور ۹۶، پهلوان کویر – نهضت

جمعه ۱۷ شهریور ۹۶، هما آران – نجوم بخش کویرات

یکشنبه ۱۹ شهریور ۹۶، شاهین کویر – استعدادهای درخشان ویگل

انتهای پیام/ محمدرضا انیسی

telegram

Go to TOP