چاپ خبــر
گزارشی از دغدغه های کارمندان؛

بی‌اطلاعی ارباب‌رجوع نسبت به فرایندهای اداری/ اختلاف حقوق و مزایا در دستگاه‌های مختلف

کارمندی یکی از ضرورت‌های دنیای ماشینی امروز است، دنیایی که برای مدیریت آن یک نظام اداری دیوان‌سالارانه تجویز شده است و کارمندان در سلطه این نظام «بی‌احساس» گرفتار شده‌اند.

به گزارش خطب شکن، در کشوری که یک روز از سال به هر کدام از اقشار اختصاص پیدا کرده، کارمندان هم در هفته ای که «هفته دولت» نامیده شده، روزی را برای خود می بینند: چهارم شهریورماه که به عنوان روز کارمند در تقویم ها مشخص شده است.

کارمندی یکی از ضرورت های دنیای ماشینی امروز است، دنیایی که نظام دیوان سالارانه برای مدیریت آن تجویز شده و در سلطه این نظام «بی احساس» گرفتار آمده است.

کارمند باید ۳۰ سال از عمر خود را برای انجام کارهایی که عموما تکراری است، صرف کند. او باید صبح زود از خواب بلند شود و به اداره برود. اداره‌ای که شاید هزاران جوان آرزوی نشستن پشت میز آن را در سر می پرورانند تا از مزایای شغل کارمندی بهره مند شوند و خاطرشان از حقوق سر برج و بازنشستگی به موقع، جمع باشد. اما برخلاف ادعای بسیاری از مردم، در کنار بعضی راحتی های این شغل، دغدغه هایی هم در این شغل وجود دارد.

درست است که کار کردن در یک محیط آرام و دوست داشتنی آرزوی اکثر افراد شاغل است و همیشه عده ای از وضعیت محیط اشتغال خود می نالند و احساس رضایت ندارند. اگر سری به ادارات آران و بیدگل بزنیم و گفتگویی با تعدادی از کارمندان داشته باشیم، شماری از این دغدغه ها خودنمایی خواهد کرد:

کارمندان قراردادی و بی‌ثباتی شغلی

حمید که یک جوان ۳۲ ساله است و از چند سال پیش در یکی از ادارات شهرستان آران و بیدگل کار می کند در مورد دغدغه های شغل کارمندی اظهار کرد: «نحوه برخورد مدیریت با کارمندان به گونه ای است که همیشه احساس می کنیم در حال اخراج شدن هستیم. نگرش مدیریت ما برای بهبود وضعیت کار نیروها، سیستم تهدید است. ما مداوم تهدید می شویم که اگر خوب کار نکنیم اخراج می شویم. در نتیجه همه کارمندان با اجبار و ترس کار می کنند نه با اشتیاق و احساس مسئولیت.»

وی می افزاید: نحوه ی برخورد مدیر با کارمندان مثل هم نیست و اکثراً تفاوت های زیادی بین نیروهای رسمی با سایر نیروهای شرکتی یا قراردادی وجود دارد.

 با این حقوق کم چه کنیم؟!

محمد سعید کارمند میانسال نیروی انتظامی است. او حقوق کارمندان نسبت به حجم کاری آنان را کم می داند و تصریح می کند: «حقوقم کفاف زندگی‌ام را نمی‌دهد؛ هزینه دانشگاه فرزندان، هزینه‌های دارو و درمان، هزینه‌های خورد و خوراک و هزینه‌های دیگر.»

وی از مستمری اندک بازنشستگان هم گلایه می کند و می گوید: «با این حقوق کم چه کنیم؟! از قدیم نگران دوران بازنشستگی بودم.»

عدم اطلاع ارباب رجوع از روند اداری

خانم دهقانی در پاسخ به سوال ما در مورد اوضاع کاری او می گوید: «الحمدلله!»

وی در مورد مشکلات کارمندی می گوید: «متاسفانه بسیاری از ارباب رجوع ها از روند اداری اطلاع ندارند و با این که چندین بار مقررات و قوانین ادارت برای آن ها خوانده می شود، فکر می کنند در حقشان ظلم می شود. در حالیکه ارباب رجوع و کارمند هر دو شهروند هستند و نسبت به هم مسئولیت دارند.»

خانم دهقانی می افزاید: «میزان درآمد، وجهه اجتماعی، امکان ارتقای شغلی، نحوه مدیریت در محل کار، عدم تبعیض و میزان آگاهی افراد از شغل خود از مهمترین عوامل ایجاد رضایت شغلی در افراد است.»

چرا تفاوت پرداخت؟

محسن، یکی از دبیران با سابقه شهرستان می گوید: «تفاوت پرداختی بین دستگاه های مختلف بزرگترین دغدغه ی معلمان و بسیاری از کارمندان است. چرا این تفاوت بین دستگاه ها وجود دارد در حالیکه اکثر کارمندان به یک اندازه مشکل و گرفتاری کاری دارند، از بین همه هم معلمان بیشتر از دیگران زحمت می کشند و کمتر از همه حقوق می گیرند.»

مدرک به چه کار می آید؟

مهدی که دانشجوی فوق لیسانس است مدعی است: «در پست های تخصصی، اکثراً از نیروهایی استفاده می شود که فاقد مدارک تحصیلی مرتبط با شغل خود هستند و این باعث لطمه به بدنه ی سازمان خواهد شد.»

وی به مدیریت ناکارآمد ادارات خرده می گیرد و خاطر نشان می‌کند: »هنوز خیلی‌ها به مدل هرمی رهبری استناد می‌کنند که در آن رئیس در نوک هرم قرار می‌گیرد و بقیه در رده‌های بعدی به او کمک می‌کنند. اما در واقع رهبری درست مثل یک هرم وارونه است که کل سازمان به یک رهبر در پایین هرم، تکیه کرده‌اند. نمی‌توان از این واقعیت فرار کرد که مدیرعامل، نقش تنهایی دارد. اگر مدیر زیاد با کارمندان دوست باشد در واقع به ما آسیب می‌زنند. رهبری یعنی دیگران را جلوی خودتان قرار دهید و این نیازمند انضباط، فداکاری و جرات است. اگر در مورد تک تک کارکنان و نیز کل تیم بهترین اقدام ممکن انجام شود، ممکن است باعث شود همه دوستش نداشته باشند، اما این درست‌ترین کار است؛ چون کارمندان به مدیر نیاز دارند، نه یک دوست صمیمی.»

telegram

Go to TOP