چاپ خبــر
حجت‌الاسلام پناهیان:

بعضی خود را برای مذاکره با آمریکا تکه‌تکه می‌کنند/ مردم منطقه دین خود به انقلاب را ادا کردند

حجت الاسلام علیرضا پناهیان گفت: امام باقر(ع) فرزند بزرگوارشان را که در مشهد اردهال به شهادت رسیدند، برای رهبری مردم این منطقه اعزام کردند.

به گزارش خطب شکن، یادواره شهدای شهر نوش آباد شهرستان آران و بیدگل همزمان با سالروز شهادت حضرت باقر العلوم(ع) در مصلای این شهر برگزار شد.

حجت‌‌الاسلام علیرضا پناهیان، در این مراسم اظهار کرد: کسانی که ۲۵ سال پیش در روزنامه‌های خود به رهبری توهین می‌کردند و مدعی بودند ایشان راه مبارزه با آمریکا را از یاد برده‌اند، امروز خود را برای مذاکره و در بغل آمریکا افتادن تکه‌تکه می‌کنند.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: ما در تاریخ انقلاب اسلامی روحانی عمامه به‌سر در مجلس شورای اسلامی داشتیم که گفت صدام مثل خالدبن ولید توبه کرده ماهم با او در مبارزه با آمریکا همکاری کنیم و علیه آمریکا بجنگیم ولی الان می‌گویند چرا باید با آمریکا دعوا کنیم!

پناهیان با تاکید بر لزوم عبرت آموزی از رویدادهای گذشته، به نامه سی و یکم نهج‌البلاغه اشاره کرد و افزود: این اولین سند مکتوب صدر اسلام است و تا قبل از آن کسی نامه دینی و آموزشی نداده و در مورد  اهمیت تاریخ، مطالعه آن و  درس گرفتن از آن سخن نگفته بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: حضرت سجاد(ع) در طول ۳۲ سال امامت خودشان به علت تمکن مالی، اسیران زیادی می‌خریدند و آزاد می‌کردند که این اسیران نمایندگان و سفیرانی در معرفی فرزند بزرگوارشان امام محمد باقر(ع) پنج ساله به عنوان عالم و نخبه به سراسر جهان شدند.

وی با اشاره به اینکه امام محمد باقر(ع) به مردم این منطقه اطمینان کردند و به درخواست آن‌ها پاسخ دادند تصریح کرد: آن حضرت، فرزند بزرگوارشان را که در مشهد اردهال به شهادت رسیدند، برای رهبری آن ها فرستاد.

حجت الاسلام پناهیان با گرامیداشت یاد و خاطره ۱۵۰ شهید شهر نوش‌آباد خاطرنشان کرد: مردم این شهر مانند سایر شهرهای کشور با حضور در جبهه های نبرد در دوران دفاع مقدس، دین خود را به اسلام و نظام ادا کردند.

وی گفت: مردم این شهر چون اهل روضه و تعزیه هستند در میدان نبرد نیز حضور داشتند، چون تعزیه‌ خوانی نوش‌آباد در محرم تاریخ اسلام را بازخوانی می‌ کند.

telegram

Go to TOP