چاپ خبــر
فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام حسین(ع):

بازسازی واقعه غدیر در بخش کویرات آران و بیدگل/ جایگاه غدیر باید برای نسل‌ها تبیین شود

حسن زاده فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام حسین(ع) گفت: ابوزیدآباد بخش کویرات امسال میزبان بازسازی واقعه غدیردر شهرستان خواهد بود.

به گزارش خطب شکن، حسین حسن زاده در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به برگزاری برنامه‌ بازسازی غدیر در سراسر کشور گفت: سازمان بسیج مستضعفین هر ساله با هدف و تدابیر مشخص واقعه را بازسازی می کند که با استقبال صورت گرفته در شهرهای مختلف کشور در حال گسترش است.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام حسین(ع) الگوسازی واقعه غدیر، شناساندن و معرفی سیره نبوی و ایجاد پیوند ارزشی میان ولایت و نسل‌ها را از اهداف بازسازی غدیر دانست و اضافه کرد: اهمیت واقعه غدیر بر کسی پوشیده نیست و ما وظیفه داریم اهمیت و جایگاه آن را برای نسل های بعد از خود نیز تبیین کنیم.

وی با بیان این که اجرای این همایش از سال ۷۹ در کشور آغاز شده است تصریح کرد: بازسازی واقعه غدیر برای هفتمین سال متوالی در آران و بیدگل برگزار می شود.

حسن زاده از انتخاب آران و بیدگل در پنج سال به عنوان شهرستان نمونه کشور در زمینه بازسازی واقعه غدیر خبر داد و اظهار کرد: ابوزیدآباد بخش کویرات شهرستان امسال میزبان بازسازی واقعه غدیر خواهد بود.

وی با اشاره به ویژگی های برگزاری همایش غدیر در سال جاری افزود: با توجه به کویری بودن منطقه فضاسازی و بازسازی واقعه، حرکت شرکت کنندگان در قالب کاروان و اجرای نمایشی جزئیات رویداد غدیر در دستور کار قرار گرفته است.

مسئول بازسازی واقعه غدیر در شهرستان آران و بیدگل با بیان این که ۹ کمیته با مشارکت هیات ها و روستاهای مختلف بخش کویرات برای برگزاری مراسم تشکیل شده است تاکید کرد: حدود ۸۰۰ نفر در اجرای این برنامه فعالیت دارند.

به گفته‌ی حسن زاده برگزاری یادواره شهدای ابوزیدآباد و شهدای اسارت نیز از دیگر برنامه های جانبی همایش بازسازی واقعه غدیر در ابوزیدآباد خواهد بود.

telegram

Go to TOP