چاپ خبــر
نماینده کاشان و آران و بیدگل:

موافقت وزارت نیرو با اصلاح تعرفه برق منطقه/ در انتظار تصویب کمیسیون اقتصادی دولت هستیم

ساداتی نژاد گفت: با پیگیری‌های انجام شده در ۹ ماه گذشته موافقت وزارت نیرو برای کاهش تعرفه چهار ماهه از خرداد تا شهریور به منطقه ۳ گرمسیری در هیات دولت اخذ شده است.

به گزارش خطب شکن، نماینده کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تقسیم بندی فعلی تعرفه گذاری برق و ناعادلانه خواندن آن تصریح کرد: با توجه به بحران خشکسالی بی سابقه و کم آبی شدید در دشت کاشان و استفاده از کولرهای آبی با مصرف زیاد آب در فصل گرما، اصلاح و کاهش تعرفه‌های برق این منطقه ضروری است.

سید جواد ساداتی نژاد توضیح داد: براساس آمارها ۵۶۷ لیتر آب در ثانیه از طریق کولرهای آبی منطقه در حال تبخیر است که در مجموع شش و نیم میلیارد لیتر آب از خردادماه تا شهریور از کولرهای آبی تبخیر می شود.

وی تغییر رویکرد استفاده از کولرهای گازی به جای کولرهای آبی را از راهکارهای مقابله با بحران آب دانست و اظهار کرد: تعرفه برق در قم که دمای متوسط آن یک درجه از آران و بیدگل پایین تر است، چهار ماه جزء منطقه ۳ گرمسیری است، از این رو قیمت برق آن حدود یک سوم قیمت برق شهرستان ما محاسبه می‌شود.

نماینده مردم منطقه در مجلس با بیان این که در دوران نمایندگی وی، تغییر تعرفه برق پیگیری شده است اضافه کرد: با پیگیری‌های انجام شده در ۹ ماه گذشته موافقت وزارت نیرو برای کاهش تعرفه چهار ماهه از خرداد تا شهریور به منطقه ۳ گرمسیری در هیات دولت اخذ شده است.

به گفته‌ی ساداتی نژاد طرح اصلاح تعرفه‌ی برق کاشان و آران و بیدگل در مرحله‌ی تصویب در کمیسیون اقتصادی دولت قرار دارد.

telegram

Go to TOP