چاپ خبــر
رئیس اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل:

کارگاه آلاینده تولید زغال در بخش کویرات پلمپ شد

دولتخواه گفت: این واحد به دلیل عدم نصب فیلتر موجب بروز آلودگی هوا در محدوده‌ی روستای محمد آباد بخش کویرات شده بود.

به گزارش خطب شکن، رئیس اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل با اشاره به تذکر به یک واحد تولید کننده آلایندگی زیست محیطی در شهرستان اظهار کرد: باتوجه به گرمای هوا و شکایات متعدد مردمی برای آلودگی ناشی از انتشار دود کوره ذغال کارگاه آلاینده تولید زغال در بخش کویرات آران و بیدگل پلمپ شد.

اللهیار دولتخواه اضافه کرد: این واحد به دلیل عدم نصب فیلتر موجب بروز آلودگی هوا در محدوده‌ی روستای محمد آباد بخش کویرات شده بود.

وی با بیان این که اداره حفاظت محیط زیست شهرستان با تمامی واحدهای تولیدی و خدماتی حوزه استحفاظی در صورت عدم رعایت مسائل زیست محیطی و ایجاد آلودگی و عدم رعایت قوانین و مقررات محیط زیست برخورد قانونی خواهد کرد گفت: پس از طرح شکایات مردمی به دلیل آلوده شدن محیط زیست انسانی منطقه توسط این واحد آلاینده، شکایت اداره حفاظت محیط زیست تنظیم و به مراجع قضایی تقدیم شد که با صدور حکم این واحد صبح امروز پلمپ شد.

دولتخواه وضعیت سلامت محیط زیست شهرستان را مطلوب خواند و تصریح کرد: با وجود حضور دو شهرک صنعتی در شهرستان و فعالیت مجتمع فولاد کویر در منطقه واحدهای صنعتی شهرستان کمترین مشکل زیست محیطی را دارند.

وی ادامه داد: امسال تنها دو واحد صنعتی به دلیل عدم رعایت استانداردهای زیست محیطی با حکم پلمپ روبه رو شده‌اند اما این مانع از پایش، نظارت و ارزیابی مستمر از فعالیت زیست محیطی صنایع آران و بیدگل توسط اداره محیط زیست شهرستان نشده است.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP