چاپ خبــر
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل:

۵۰۰ میلیون ریال برای مرمت خانه تاریخی آقاسلیم اختصاص داده شد

صدیقیان گفت: مرحله دوم عملیات مرمت خانه تاریخی آقاسلیم با اختصاص ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار آغاز شده است.

به گزارش خطب شکن، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل با بیان این که سالانه بودجه‌های مرمتی تخصیص داده می شود و ما آن‌ها را میان بناهای مختلف تقسیم می کنیم اظهار کرد: در این نوبت بخشی از بودجه به مرمت خانه آقا سلیم اختصاص یافته است.

جواد صدیقیان اضافه کرد: مرمت خانه تاریخی آقاسلیم آران و بیدگل با رویکرد بهسازی و مرمت بافت با ارزش تاریخی شهرستان انجام می شود.

وی وجود عناصر و تزیینات مربوط به معماری بومی آران و بیدگل را از ویژگی های خانه تاریخی آقاسلیم دانست و تصریح کرد: مرحله دوم عملیات مرمت این خانه تاریخی با اختصاص ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار آغاز شده است.

صدیقیان قدمت این خانه تاریخی را متعلق به دوره قاجار خواند که در بافت قدیم آران و بیدگل در محله بازار قرار گرفته و خاطرنشان کرد: در این مرحله از عملیات مرمت و بهسازی نسبت به مرمت بخش‌های آسیب دیده سقف و دیوارهای خانه اقدام خواهد شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل بناهای تاریخی را جزئی از هویت اجتماعی شهرستان معرفی کرد و با فراخواندن مسئولان به تعامل بهتر در این زمینه گفت: هماهنگی ادارات مسئول در این خصوص می‌تواند ضمن حفظ هویت تاریخی آران و بیدگل پروژه‌های شهرسازی را نیز به نحو احسن به پیش ببرد.

شهرستان آران و بیدگل ۳۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده دارد که ۱۲۵ اثر آن به ثبت ملی رسیده است.

telegram

Go to TOP