چاپ خبــر
مدیر آموزش پرورش آران و بیدگل:

رشد ۳ برابری رتبه‌های برتر کنکور در آران و بیدگل/ آران و بیدگل پیرترین آموزش و پرورش استان اصفهان است

معدندار گفت: آموزش و پرورش آران و بیدگل، از نظر سابقه کار نیروی انسانی با میانگین ۲۴ سال سابقه خدمت پیرترین آموزش و پرورش استان اصفهان است.

به گزارش خطب شکن، مدیر آموزش و پرورش آران و بیدگل در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به عملکرد آموزش و پرورش شهرستان در یک سال گذشته عنوان کرد: فعالیت‌های اداره آموزش و پرورش آران و بیدگل در سه بخش آموزش، پرورش و عمرانی انجام گرفته است که می توان از این اداره به عنوان یکی از فعال‌ترین اداره‌های استان نام برد.

محمد معدندار در بیان عملکرد بخش آموزش از افزایش سه برابری رتبه‌های برتر کنکور در آران و بیدگل نسب به سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: در آزمون سراسری امسال بیش از ۳۰ نفر از دانش آموزان شهرستان در رشته‌های مختلف رتبه‌های تک رقمی تا سه رقمی کسب کردند.

وی به کسب بیش از ۴۰ رتبه استانی و کشوری در مسابقات فرهنگی و هنری از سوی دانش آموزان و فرهنگیان آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: آران و بیدگل در بخش قرآن و عترت با توجه به فعالیت مطلوب دارالقرآن کریم شهرستان رتبه نخست استان را در اختیار دارد و ۲۵ رتبه استانی و پنج رتبه کشوری دراین زمینه به دست آمده است.

معدندار واگذاری بخشی از فرایند ارزیابی برای انتخاب معلمان به مدیران و دانش آموزان را از جمله برنامه‌های ابتکاری اداره آموزش و پرورش دانست و تصریح کرد: توجه به آموزش و پرورش و افزایش بودجه‌ی آن را نباید به عنوان یک هزینه در نظر گرفت، بلکه این کار نوعی سرمایه گذاری است.

وی مشکلات سال تحصیلی گذشته با توجه به تغییر نظام آموزشی را به بحران تشبیه کرد و ادامه داد: سال تحصیلی آینده با پیگیری‌هایی که انجام شده است بحران تا حدودی برطرف شده با این وجود هنوز هم مشکلات زیادی پابرجاست.

مدیر آموزش و پرورش آران و بیدگل افزایش شمار دانش آموزان و تغییر نظام آموزشی را به عنوان عواملی که باعث کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی در آموزش و پرورش شده است معرفی کرد و افزود: نظام آموزشی جدید در حالی اعمال شد که زیرساخت‌ها و نیروی انسانی مورد نیاز آن تدارک دیده نشده بود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مناطق غربی شهر که پروژه‌های مسکن مهر در آن اجاره شده است، شهرک رسالت و فازهای ۴ و ۵ مسعودآباد را به عنوان مناطقی نام برد که به شدت درگیر کمبود فضای آموزشی هستند.

وی با اشاره به بهره برداری شماری از پروژه‌های آموزش و پرورش تا پایان سال ابراز امیدواری کرد: در سال تحصیلی آینده تا حد ممکن مشکلات مربوط به فضای آموزشی کاهش پیدا خواهد کرد.

معدندار کمبود ۷۵ معلم در سال تحصیلی جدید را از دیگر مشکلات آموزش و پرورش شهرستان برشمرد و خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش آران و بیدگل، از نظر سابقه کار نیروی انسانی با میانگین ۲۴ سال سابقه خدمت پیرترین آموزش و پرورش استان اصفهان است.

وی با بیان این که برای جبران این کاستی سعی شد طوری برنامه ریزی شود که بهترین‌ها برای تدریس در آموزش و پرورش به مدارس شهرستان جذب شوند تاکید کرد: نیروهای جوانی که ظرفیت بیشتری نسبت نیروهای بازنشسته برای حضور در مدارس داشتند و پیش از این با حضور در دوره‌های پیش دبستانی تجربه‌ی خوبی نیز به دست آورده بودند بهترین انتخاب‌های اداره برای پر کردن خلا نیروی انسانی بودند.

telegram

Go to TOP