چاپ خبــر

۱۰ پرنده‌ای که قادرند مثل انسان‌ها صحبت کنند+ عکس

واکنش ما وقتی می‌بینیم که پرنده ای قادر است صدای ما را تقلید کنید بسیار جالب است؟ حرف زدن پرنده می تواند هر رهگذری را به خودش جذب کند.

به گزارش خطب شکن به نقل از فردانیوز، واکنش ما وقتی می بینیم که پرنده ای قادر است صدای ما را تقلید کنید بسیار جالب است؟ حرف زدن پرنده می تواند هر رهگذری را به خودش جذب کند. برخی از گونه های پرندگان که قادرند صدای انسان را تقلید کنند مثل؛ طوطی خاکستری افریقایی، مرغ عشق و یا طوطی  زیبا yellow-naped amazon را می توان نام برد. در این گزارش با ۱۰ پرنده پر جنب و جوش و باهوش که قادرند مثل انسان صحبت کنند آشنا می شوید.

طوطی آمازون پیشانی آبی
۱٫ طوطی آمازون پیشانی آبی
آمازون پیشانی آبی یک حیوان خانگی بسیار محبوب است این پرنده بومی آمریکای جنوبی است. از این رو آن را پیشانی آبی می نامند چون روی پیشانی آن یک لکه آبی بسیار زیبا قابل مشاهده است. برای اینکه بتوان این پرنده را به حرف آورد باید وقت کافی صرف کنید.
آمازون پیشانی آبی تمایل به زندگی کردن با یک هم نوع خود را دارد. و از جمعیت زیاد خوشش نمی آید. این پرنده قادر است فقط صدای انسان را تقلید کند. یکی از ویژگی های جالب توجه پیشانی آبی این است که اگر خوب آموزش دیده باشد می تواند ساعت ها برای شما صحبت کند این پرنده با صدای دل نشین و شیرینی که دارد بسیار شناخته شده است.
طوطی آمازون تاج زرد
۲٫ طوطی آمازون تاج زرد
طوطی آمازون تاج زرد که بسیار بازیگوش و مهربان است. این پرنده در جنگل های بارانی جنوب و شمال امریکا یافت می شود. تاج زرد در بین دیگر پرندگان طوطی آمازون، سخنران بسیار قهاری است. برخی از گونه های این طوطی توانایی بالای برای صحبت کردن دارند اما برخی دیگر هرگز صحبت نمی کنند.
عوامل محیطی نظیر محیط زندگی و فرکانس صدای انسان در به حرف آمدن طوطی تاج زرد بسیار دخیل هستند. این پرنده با صدای بلندی که دارد بسیار شناخته شده است. از دیگر نکات مهم آمازون تاج زرد عمر طولانی آن است که می تواند بیش از ۶۰ سال عمر کند.
طوطی کاکلی
۳٫ طوطی کاکلی
طوطی های کاکلی  پرنده های بسیار پر سر و صدای هستند که خیلی خوب صحبت می کند.این طوطی قادر است طیف گسترده ای از صداها را تقلید کند اما توانایی صحبت کردن آن به صورت کامل بستگی به کیفیت  آموزشی دارد که می بیند. طوطی کاکلی دارای تنوع خوبی در جهان است که ۲۱ گونه آن کشف شده است. از این گونه ها، طوطی rose-breasted cockatoo yellow crested cockatoo and long-billed cockatoo از توانایی سخنرانی بهتری برخوردار هستند.
کاکلی ها نیاز به مراقبت ویژه توسط صاحب خود دارند تا حرف زدن را یاد بگیرند آنها تمایل زیادی به یاد گیری کلماتی را دارند که توسط صاحبشان به دفعات تکرار شود.
این پرنده سخن گو به راحتی می تواند کلمات را تقلید کند. ام اگر در هنگام آموزش با تن صدای مختلف آموزش داده شود یادگیری کلمات برایش دشوار خواهد بود. آنها هر کلمه را به آسانی در ذهنشان نمی سپارند این پرنده از طریق آموزش های مناسب  می تواند صدا ها را تقلید کند.
مرغ مینا
۴٫ مرغ مینا
مرغ مینا یکی از بهترین پرندگان سخنگو در سراسر آسیایی جنوب شرقی است. این پرنده بخاطر دقت در گفتار صدای انسان، کاملا شناخته شده است. این پرنده قادر است دامنه وسیعی از صدا ها را تقلید کند.
مرغ مینای هندی معروف به تپه هندی و مرغ مینای معمولی دو گونه شناخته شده اصلی هستند. که بیشترتوانایی در صحبت کردن را در میان سایر مرغ میناها دارند. آنها قادرند سخنان انسان را تقریبا با همان لحن اصلی تقلید کنند. برخی دیگر از گونه مینای تپه ای  مانند تپه ای جنوبی نیز توانایی صحبت کردن دارد. این گونه هرگز به اندازه مینای معمولی و یا هندی توانایی سخن گفتن ندارند.
طوطی راهبه
۵٫ طوطی راهبه
طوطی راهبه یا شاهزاده خانم که به عنوان طوطی فرنگی نیز شناخته شده است معمولا در سراسر اروپا، جنوب و شمال امریکا یافت می شود. این پرنده نیز مانند دیگر طوطی‌ها می تواند صحبت کند. البته طوطی راهب نیز به مراقبت و آموزش مناسب نیاز دارد. این پرنده نیز با شنیدن حرف تکراری از صاحب خود می تواند آن را تقلید کند.
این پرنده بسیار اجتماعی است مربی این پرنده با واکنش و احساساتی که از خود نشان می دهد می تواند احساسات پرنده را برانگیخته کرده و آن را وادار به سخن گفتن نماید. این پرنده اجتماعی قادر است هر صدایی که از محیط بیرون می شنود را تقلید کند.
ملنگو یا گردن حلقه ای هندی
۶٫ ملنگو یا گردن حلقه ای هندی
ملنگو یا گردن حلقه ای یک طوطی واقعا پر سر وصدایی است این پرنده قادر است بین ۲۰۰ الی ۲۵۰ کلمه را یاد بگیرد توانایی آنها برای یاد گیری صدای انسان، در گونه های مختلف متفاوت است. این بستگی به فرکانس صدای مالک با پرنده مورد آموزش دارد. این پرنده می تواند صدای انسان را در محیط باز نیز تقلید کند و به هر سمتی که می رود آن را اجرا کند. این پرنده با شنیدن موسیقی نیز می تواند صدای انسان را تقلید کرده و همچنین صدا انسان را با کیفیت خوب ادا کند.
طوطی Eclectus
۷٫ طوطی Eclectus
طوطی Eclectus که بومی جزایر جدید گینه است صدای آن در هنگام سخن گفتن از وضوح خاصی برخودار است. این پرنده نیز مثل برخی دیگر از طوطی ها می تواند صدای اطرف را با کیفیت بالا کپی برداری کند. این پرنده آنقدر توانایی دارد تا یک آهنگ را بصورت کامل اجرا کند جنس نر و ماده این پردنده دارای صدا جذابی هستند.
طوطی آمازون Yello-naped
۸٫ طوطی آمازون Yello-naped
این پرنده نیز استعداد زیادی در صحبت کردن دارد که از گونه  طوطی های آمازون به حساب می آید. این طوطی در پشت گردن خود دارای زائده زرد رنگی است که می تواند نشانه خوبی برای شناسایی آن باشد. این پرنده مثل سای خانواده طوطی های سخنگو؛ صدای انسان  را به خوبی تقلیدمی کند. این پرنده توانایی زیادی در کپی کردن صدا های اطراف خود دارد. طوطی آمازون زرد و نارنجی می تواند از سن جوانی صدای انسان را تقلید کند. مهم ترین عامل برای به سخن درآوردن آمازون زرد، تعامل بین صاحب طوطی با طوطی مورد نظر است.  این پرنده نیز همچنین می تواند صدای آهنگی را که می شوند را تقلید کند.
مرغ عشق
۹٫ مرغ عشق
مرغ عشق ها یک حیوان خانگی بسیار معمولی است که هوش زیادی برای صحبت کردن دارد این پرنده بومی استرالیا است.مرغ عشق اساسا یک پرنده اجتماعی است که می تواند واژگان سخت را یاد بگید. در سال ۱۹۹۵ مرغ عشقی توانست ۱۷۲۸ کلمه را بر زبان بیاورد و این موضوع باعث تعجب همگان شد تا جایی که در کتاب رکورد های گینس نیز ثبت شد. البته همه مرغ عشق ها توانایی یادگیری این حجم از حروف را ندارد اما به طور متوسط می توانند ۳۰۰ تا ۵۰۰ کلمه را یاد بگیرند.
مرغ عشق ها نیز با تکرار کلمات قادر هستند برخی حروف و صداها را یاد بگیرند. هر دو نوع  نر و ماده مرغ عشق ها قادرند صدای انسان را تقلید کنند.  اما طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است گونه نر این پرنده توانایی بیشتیری برای یاد گیری دارد.
طوطی خاکستری آفریقایی
۱۰٫ طوطی خاکستری آفریقایی
بی شک طوطی خاکستری افریقایی هوشمندترین طوطی ناطق جهان است. این پرنده بومی جنگل های بارانی غرب و مرکز افریقا است. این پرنده در سراسر جهان به خاطر تقلید بسیار عالی صدای انسان کاملا شناخته شده است. طوطی های خاکستری علاقه دارند که فقط با یک طوطی هم نوع خود در تعامل باشند. ارتباط بین صاحب طوطی و خود طوطی مهم ترین عامل برای این پرنده برای صحبت کردن است. این پرنده نیز مثل سایر گونه ها با تکرار کلمه می تواند صدایی را تقلید کند طوطی خاکستری تقریبا می تواند هر صدایی ار که می شنود را تقلید کند. این پرنده آنقدر باهوش است که شکارچیان خود را با انواع صدا های مختلف ترسانده و فریب می دهد.

telegram

Go to TOP