چاپ خبــر
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل:

برگزاری دوره چادرشب بافی در آران و بیدگل/ صنایع دستی مظلوم‌ترین حوزه سازمان میراث فرهنگی است

صدیقیان به تاثیر ترویج صنایع دستی در اشتغال‌زایی و پر کردن اوقات فراغت جوانان گفت:: صنایع دستی مظلوم‌ترین حوزه در سازمان میراث فرهنگی است که نیاز بیشتری به حمایت دارد.

به گزارش خطب شکن، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل از برگزاری دوره چادرشب بافی در مرکز ترویج صنایع دستی محمد آباد بخش کویرات شهرستان خبر داد و عنوان کرد: هدف از برگزاری این دوره ترویج صنایع دستی و جلوگیری از فراموشی هنرهای دست ساز بومی است.

جواد صدیقیان با اعلام رضایت از فعالیت مرکز ترویج صنایع دستی محمد آباد بخش کویرات آران و بیدگل اظهار کرد: مرکز ترویج صنایع دستی روستای محمد آباد کویرات در دهه فجر سال ۱۳۹۵ با دو دستگاه چادرشب بافی، یک دستگاه گلیم بافی، یک دستگاه  قالی بافی و یک دستگاه سفالگری افتتاح شد و با ارتقا و تکامل آن در حال حاضر نیز فعال بوده و مورد بازدید گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد.

وی به انتخاب خانه ترویج و آموزش صنایع دستی سرچشمه در آیین تجلیل از حامیان و کارآفرینان برتر صنایع دستی استان اصفهان به عنوان طرح حامی و کارآفرینی برتر اشاره کرد و گفت: روستای محمدآباد از توابع بخش کویرات از سال ۹۵ به عنوان روستای هدف صنایع دستی معرفی شده است.

صدقیان با اشاره به تاثیر ترویج صنایع دستی در اشتغال‌زایی و پر کردن اوقات فراغت جوانان تصریح کرد: صنایع دستی مظلوم‌ترین حوزه در سازمان میراث فرهنگی است که نیاز بیشتری به حمایت دارد.

وی با بیان این که ایجاد بازارچه های دائمی و فصلی صنایع دستی می تواند در حمایت از این حوزه تاثیرگذار باشد اضافه کرد: عرضه محصولات صنایع دستی به بازاریابی نیاز دارد که سال گذشته با همکاری بخشداری کویرات در برپایی نخستین بازارچه صنایع دستی شهرستان تجربه خوبی به دست آوردیم.

بیش از ۱۵۰ هنرمند در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی در آران و بیدگل فعالیت دارند و شعربافی، زربافی، چادرشب بافی، سفالگری، گیوه دوزی و خرجین بافی از مهم‌ترین صنایع دستی شهرستان به حساب می آید.

telegram

Go to TOP