چاپ خبــر
در گفت و گو با خطب شکن عنوان شد:

نظر مردم آران و بیدگل درباره حضور مدافعان حرم در سوریه

یک خواهر شهید می‌گوید: من اطمینان دارم اگر برادرم امروز در قید حیات بود، راه مدافعان حرم را می‌پیمود، امروز من هم اگر فرزندانی داشتم در اعزام آنان برای دفاع از حریم اهل بیت درنگ نمی‌کردم.

به گزارش خطب شکن، جریان مقاومت، نظام سلطه را در سراسر جغرافیای منطقه ناکام گذاشته و نقشه استکبار برای تحقق خاورمیانه بزرگ و تأمین منافع آمریکا را نقش بر آب کرده است. بر خلاف آن چه مستکبران ادعا می‌کنند، هر جا جبهه مقاومت در حال پیشروی است و یا داعش نیاز به کمک دارد، آمریکایی‌ها به میدان می‌آیند و تروریست‌ها را مورد حمایت قرار می‌دهند.

خطب شکن در این گزارش با گفتگو با برخی جوانان آران و بیدگلی، نظر آنان را در مورد مدافعان حرم و رشادت‌های آنان جویا می‌شود.

داعش برای تفرقه

ابوالفضل که به گفته خود آرزو دارد امکان حضور در جبهه دفاع از حرم اهل بیت را دارد می‌گوید: داعش تلاشی از سوی آمریکاست تا به اتحاد مسلمانان ضربه بزند.

وی می‌افزاید: دشمن از هیچ فرصتی برای ضربه زدن به وحدت بین مسلمانان نمی‌گذرد، زیرا می‌داند اگر وحدت بین مسلمانان باشد، شکست ایدئولوژیک او حتمی خواهد بود.

به اعتقاد ابوالفضل مردم ایران با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب برای دفاع از حریم اسلام وارد عمل شده اند تا نشان دهند برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) با کسی شوخی ندارند.

مردم ما هشیار هستند

سیدهادی که خود نیز سابقه حضور در جبهه‌های سوریه به عنوان مدافع حرم را دارد، داعش را نماد تکفیر می‌داند که با اصل دین مخالف است.

او معتقد است: عزت امروز ایران در گرو مبارزه با توطئه‌های آمریکاست و اگر قرار بود ما با دید تساهل به این نقشه شوم نگاه کنیم، الان ایران نیز مانند سوریه و عراق درگیر جنگ داخلی و ناامنی بود.

سید‌هادی خطاب به کسانی که اسیر شبهه افکنی دشمنان هستند تصریح کرد: خود همین افراد هم از روی بی خبری نمی‌دانند مدافعان حرم چه خدمتی به آنان می‌کنند، زیرا همین امنیتی که امروز از آن بهره دارند، حاصل رشادت‌ها و شهامت جوانان مدافع حرم از سراسر قلمرو اسلامی است.

این رزمنده مدافع حرم ادامه می‌دهد: امروز دشمن سعی دارد نگاه مردم ایران را از دشمن اصلی منصرف کند، در حالی که مردم ما هشیار هستند و می‌دانند در ورای این دشمن خون‌خوار، اربابانی وحشی در آن سوی دنیا صحنه گردانی می‌کنند.

مدافعان حرم رحمت الهی هستند

مهدی یکی از جوانان آران و بیدگلی است که حضور رزمندگان مدافع حرم را مایه ترس و هراس داعش می‌داند. وی معتقد است: قطعا این تلاش برای پیروزی جبهه مقاومت تا نابودی کامل داعش ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: تلاش رزمندگان مدافع حرم از ابتدای بروز جنگ سوریه عامل شکست داعشیان بوده است.

مهدی وجود مدافعان حرم را برای مردم ایران یک رحمت الهی می‌داند و اضافه می‌کند: شهدای مدافع حرم که امروز فضای کشور را عطرآگین می‌کنند، هزینه‌ای است که ملت ایران برای بیداری خود و دفاع از امنیت و اعتقادشان می‌پردازند.

ادامه راه شهدای دفاع مقدس

خانم حسینی که خواهر یکی از شهدای دوران دفاع مقدس است، اعتقاد دارد: کاری که امروز مدافعان حرم انجام می‌دهند، ادامه همان راه شهدای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است.

وی هدایت‌های رهبر معظم انقلاب را عامل مهمی در پیروزی‌های جبهه مقاومت می‌داند و اضافه می‌کند: خداوند سایه مقام معظم رهبری را از سر کشور کم نکند و طول عمر با برکت به ایشان عطا کند، ایشان امروز پا جا پای امام خمینی(ره) گذاشته‌اند و با صلابت و اقتدار ملت ایران را در این فتنه‌ها هدایت می‌کنند.

این خواهر شهید ادامه می‌دهد: من اطمینان دارم اگر برادرم امروز در قید حیات بود، راه مدافعان حرم را می‌پیمود، امروز من هم اگر فرزندانی داشتم در اعزام آنان برای دفاع از حریم اهل بیت درنگ نمی‌کردم.

وی می‌افزاید: مادر رزمنده مدافع حرم بودن افتخار است، مادر شهید بودن از آن افتخار بالاتر است.

می خواهند وجهه مدافعان حرم را خراب کنند

سید حسین به تلاش دشمنان و برخی عناصر داخلی ناآگاه برای خراب کردن وجهه مدافعان حرم اشاره می‌کند و می‌گوید: دشمن می‌داند از کجا ضربه می‌خورد، برای همین می‌خواهد وجهه مدافعان حرم را خراب کند.

این جوان آران و بیدگل که شغل آزاد دارد می‌گوید: چه کسی حاضر است برای پول خودش را در معرض چنین خطراتی قرار دهد و با دشمنانی بجنگد که از نظر شرارت و بی رحمی در تاریخ بی سابقه هستند.

وی تصریح می‌کند: رزمندگان مدافع حرم برای شهادت در این راه قدم گذاشته اند و قطعا شوق خدمت به اهل بیت(ع)، آن‌ها را به دفاع از اسلام در بیرون مرزها ترغیب کرده است.

انتهای پیام/ محمد رمضانی

telegram

Go to TOP