چاپ خبــر
مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل:

کشت ذرت در ۳۰۰ هکتار از مزارع آران و بیدگل آغاز شد

فتاحی مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل گفت: کشت ذرت در سطح ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان آغاز شده است که در مقایسه با سال های گذشته شاهد کاهش کشت محصول بوده‌ایم.

به گزارش خطب شکن، مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل از آغاز کاشت محصول ذرت در شهرستان خبر داد.

حسین فتاحی با بیان این که کاشت ذرت از تیرماه در آران و بیدگل آغاز شده است و تا ۴۵ روز ادامه خواهد داشت اظهار کرد: کشت ذرت در سطح ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان انجام می شود که در مقایسه با سال های گذشته شاهد کاهش کشت محصول بوده‌ایم.

وی با اشاره به این که بیش‌ترین سطح زیر کشت ذرت در بخش کویرات قرار دارد تصریح کرد: کشت این محصول در مزارع حسین آباد، ابوزید آباد و نوش آباد آران وبیدگل انجام می شود.

فتاحی میانگین برداشت هر هکتار محصول ذرت علوفه‌ای را ۶۰ تن و ذرت دانه‌ای را ۸٫۵ تن عنوان کرد و افزود: بخش زیادی از محصول ذرت شهرستان در دامداری‌های منطقه کاشان و آران و بیدگل مصرف می‌شود.

وی به توزیع ۱۵ تن بذر اصلاح شده ذرت برای کشت محصول در میان کشاورزان اشاره کرد و گفت: ذرت در شهرستان با استفاده از دستگاه ذرت کار پنوماتیک کشت می شود و ۲۰ هکتار از سطوح کشت نیز به آبیاری قطره‌ای تجهیز شده است.

مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل درباره تکمیل طرح‌های عمرانی تحت پوشش این اداره خاطرنشان کرد: نزدیک ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل ۸۶ طرح عمرانی نیمه تمام مورد نیاز بود که با اقدامات صورت گرفته و جذب بیش از پنج میلیارد تومان اعتبار، ۳۵ مورد از این طرح‌ها به اتمام رسید.

وی لزوم تغییر الگوی کشت با توجه به کمبود شدید آب در شهرستان را یادآور شد و اضافه کرد: در چند سال اخیر کشت محصولاتی مانند پسته، گل محمدی، زعفران و گیاهان دارویی در راستای کشت محصولاتی که نیاز کمتری به آبیاری دارند، مورد توجه قرار گرفته است.

telegram

Go to TOP