چاپ خبــر
نگاهی به احوالات شرکت فولاد کویر؛

شرکتی که قرار بود فولاد ذوب کند دل انسان ها را ذوب می کند

خانواده ها که نان آورشان از شرکت اخراج شده حتی از بازگویی این اتفاق واهمه دارند چراکه هنوز امید دارند تا شاید مشکلات حل شود و درهای شرکتی که از فولاد سخت است به روی نان آورشان باز شود…

خطب شکن: حسین کدخدائیان/ ۱۰ سالی از راه اندازی شرکت فولاد کویر در آران و بیدگل می گذرد؛ شرکتی که اگر از حواشی آن در آلودگی محیط زیست و مصرف بیش از حد از آب های زیر زمینی بگذریم در اشتغال جوانان جویای کار تا حدودی موفق عمل کرد.

از طرف دیگر راه اندازی این شرکت در آران و بیدگل سبب فعالیت های خیر سرمایه گذران آن در بخش های ورزشی و فرهنگی شهرستان نیز شد اما از اواخر سال گذشته رکود اقتصادی کشور گویا گریبان شرکت فولاد کویر آران و بیدگل را نیز گرفت، به طوری که اهداف بلند این شرکت که با راه اندازی فاز دوم در مسیر اجرایی قرار گرفته بود متوقف و فاز سوم آن که ایجاد بخش ذوب آهن نیز بود به کلی از مسیر اجرایی خارج شد.

نتیجه این شد که در ابتدای امسال ادامه روند رکود در بازار شمش فولاد، داستان غم انگیز اخراج و تعدیل نیرو در شرکت فولاد کویر آران و بیدگل را به همراه داشت.

داستانی که حالا به جایی رسیده که عده ای از خانواده ها که نان آورشان از شرکت اخراج شده حتی از بازگویی این اتفاق واهمه دارند چرا که هنوز امید دارند تا شاید مشکلات حل شود و درهای شرکتی که از فولاد سخت است به روی نان آورشان باز شود.

اما مشکل کجاست؟!

به گفته‌ی یکی از مدیران بلند پایه‌ی شرکت فولاد کویر تأمین مواد اولیه علت اصلی رکود صنعت فولاد است.

وی در این باره تصریح می کند: صادرات بی رویه شمش و مواد اولیه‌ی فولادی توسط شرکت های بزرگ دولتی موجب شده که شرکت های فولاد بخش خصوصی با کمبود مواد اولیه مواجه شوند.

این مقام ادامه داد: تفاوت قیمت جهانی فولاد بین ایران و خارج از کشور افزایش یافته است و شرکت‎های تولید مواد اولیه فولاد ترجیح می‎دهند به جای این که شمش و مواد اولیه فولاد را به شرکت‎های داخلی بفروشند به خارج از کشور صادر کنند تا سود بیشتری ببرند.

براساس شنیده ها تاکنون حدود ۱۰۰ نفر از شاغلان شرکت فولاد کویر کار خود را از دست داده اند و به گفته مدیران شرکت در صورت حل نشدن مشکل، این آمار تا پایان سال به بیش از ۲۰۰ نفر افزایش خواهد یافت، حال باید دید در شهرستانی که همه به نرخ پایین بیکاری آن می نازند راهی برای حل این مشکل پیدا می شود و یا این که قرار است دل های بیشتری در غم از دست دادن شغل و درآمد بسوزد و ذوب شود؟!

telegram

Go to TOP