چاپ خبــر
امام جمعه آران و بیدگل:

خبرنگاران آگاهی را به جامعه تزریق می‌کنند

آیت الله موسوی گفت: خبرنگاران وجدان بیدار جامعه و تصویرگر زمان خود هستند چون همواره در عمق جامعه زندگی کرده و سلامت فکری و فرهنگی هر جامعه مرهون تلاش های شبانه روزی آن ها است.

به گزارش خطب شکن، امام جمعه آران و بیدگل با گرامیداشت  ۱۷ مردادماه روز خبرنگار این روز را بهانه‌ای برای ارج نهادن از سفیران بالندگی و ‍پایندگی عرصه‌ی اطلاع رسانی در امتداد راه شهید صارمی برشمرد و عنوان کرد: ۱۷ مرداد در حقیقت روز پاسداشت کوشش های صادقانه اصحاب رسانه و خبرنگاران آزاده ای است که برای تولید خبر و انتشار اطلاعات دقیق از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.

آیت الله سید محمد موسوی خبرنگاری را مصداق آیه‌ی ۱۳۷ سوریه فاطر «ِنَّمَا یخْشَی اللّه مِنْ عِبَادِهِ الْعُلَمَاءُ» دانست و اظهار کرد: جهادگران عرصه ی جهاد قلم به دو شاخصه‌ی علم و خشوع ملبس اند.

وی با بیان این که  آگاهی سازی و اطلاع رسانی مناسب زیر بنای یک جامعه‌ی آگاه است افزود: خبرنگاران با پویایی، بالندگی، سرزندگی و نشاط آگاهی و افزایش دانش اجتماعی را در عرصه‌ی فرهنگ به متن جامعه تزریق می کنند که نتیجه آن برقراری رابطه صحیح میان مطالبات مردمی و انجام درست وظیفه از سوی مسئولان است.

آیت الله موسوی خبرنگاری را تجسم امانت، مسئولیت، تعهد، دلسوزی و وظیفه شناسی توصیف کرد و گفت: خبرنگاران وجدان بیدار جامعه و تصویرگر زمان خود هستند چون همواره در عمق جامعه زندگی کرده و سلامت فکری و فرهنگی هر جامعه مرهون تلاش های شبانه روزی آن ها است.

وی تصریح کرد: جایگاه خبرنگاران و دیگر فعالان عرصه‌ی رسانه در جامعه امروز جهانی که فناوری اطلاعات و ارتباطات بنیان جامعه بشری را تحت سیطره خود قرار داده است بیش از هر زمانه ی دیگری معنا پیدا می کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی آران و بیدگل خاطرنشان کرد: خبرنگاران راویان راستین اطلاعات، اخبار و آگاهی بوده که در حوزه‌ی نهاد نماز جمعه نیز عهده دار رسالت بسط و گسترش فرهنگ ترویج نماز، ارزش‌های نماز و اسلام هستند.

وی در پایان با نثار درود و صلوات به روح پاک شهید صارمی، روز خبرنگار را به پیشگامان دانایی که در عرصه‌ی رسانه و اطلاع رسانی به ویژه در انعکاس اخبار نهاد نماز جمعه تلاش می کنند تبریک گفت.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP