چاپ خبــر
رئیس هیأت کوهنوردی آران و بیدگل خبر داد:

سبلان و توچال زیر پای کوهنوردان آران و بیدگلی

اخباری فرد گفت: کوهنوردان شهرستان در دومین سالگرد همنورد فقید رضا سبحانی دو قله سبلان و توچال را فتح کردند.

به گزارش خطب شکن، رئیس هیأت کوهنوردی آران و بیدگل با اشاره به برنامه صعود کوهنوردان شهرستان به قله های مرتفع ایران اظهار کرد: همزمان با دومین سالگرد همنورد فقید رضا سبحانی  گروهی از کوهنوردان آران و بیدگلی به قله های توچال و سبلان صعود کردند.

محمد اخباری فرد با بیان این که این صعود توسط دو گروه از کوهنوردان انجام شد افزود: گروه اول  متشکل از یک تیم ۴۰ نفر از آقایان و بانوان کوهنورد با حرکت به سمت تهران و منطقه دربند به سوی منطقه آبشار دوقلو در پناهگاه شیرپلا ادامه مسیر دادند و به قله ۳۹۶۲ متری توچال تهران  صعود کردند.

وی در تشریح چگونگی فتح سومین قله بلند ایران توسط کوهنوردان شهرستان اضافه کرد: گروه دوم نیز متشکل از تیم ۲۰ نفره کوهنوردان بعد از حرکت به سمت اردبیل و از جبهه شمال شرقی صعود خود را آغاز نموده و پس از رسیدن به پناهگاه، مسیر خود را تا سنگ محراب و رسیدن به قله سبلان با ارتفاع ۴۸۱۱ متر ادامه دادند.

اخباری با اشاره به فعالیت های هیات کوهنوردی شهرستان عنوان کرد: صعود منظم و برنامه ریزی شده به قله های مختلف کشور، صعود هفتگی و خانوادگی، برگزاری دوره تخصصی نقشه خوانی کوهستان و… از فعالیت های سالانه این هیات است.

سید رضا سبحانی، کوهنورد ۶۲ ساله‌ی آران و بیدگلی در مرداد ماه سال ۱۳۹۴درمسیر بازگشت از قله‌ی سبلان بر اثر عارضه‌ی قلبی جان باخت.

telegram

Go to TOP