چاپ خبــر
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای آران و بیدگل:

سه آموزشگاه جدید از ابتدای امسال تاسیس شده است/ اعطای گواهینامه به ۶۹۸ کارآموز فنی و حرفه‌ای

حبیب الله پورابراهیمی گفت: در یک سال گذشته ۶۹۸ نفر موفق به دریافت گواهینامه های فنی و حرفه ای شده‌اند.

به گزارش خطب شکن، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای آران و بیدگل به فعالیت ۳۱ آموزشگاه آزاد در آران و بیدگل اشاره کرد و اظهار داشت: این آموزشگاه ها در رشته های کامپیوتر، حسابداری خیاطی ،آرایش و پیرایش،برق و صنایع دستی فعالیت دارند.

حبیب الله پورابراهیمی با اشاره به تاسیس ۳ آموزشگاه جدید از ابتدای امسال تا کنون بیان کرد: آموزشگاه های خصوصی با تایید فنی و حرفه ای کار می کنند و بدین ترتیب صلاحیت فنی و آموزشی آنان تایید می شود.

وی نسبت به آموزشگاه های بدون مجوز هشدار داد و تصریح کرد: این آموزشگاه ها هم از نظر فردی و هم از نظر فنی ممکن است صلاحیت لازم را نداشته باشند و در صورت بروز مشکل یا حادثه، پاسخگو نباشند.

پورابراهیمی به برگزاری آزمون های فنی و حرفه ای در طول سال اشاره کرد و ادامه داد: در طول سال آزمون هایی برای اعطای گواهینامه های فنی و حرفه ای انجام می شود.

وی اضافه کرد: از مردادماه سال گذشته دو هزار و ۸۸۴ نفر در آزمون های این مرکز شرکت کرده‌اند که از بین همه، آزمون های صنعت ساختمان و قالی بافی که برای اخذ گواهینامه در این رشته ها و تشکیل مدارک بیمه ای انجام می شود، متقاضیان بیشتری داشته است.

پور ابراهیمی ادامه داد: در یک سال گذشته ۶۹۸ نفر موفق به دریافت گواهینامه های فنی و حرفه ای شده‌اند.

telegram

Go to TOP