چاپ خبــر
با تلاش نیروهای امدادی:

۳ گردشگر گمشده در کویر ابوزیدآباد نجات یافتند

عملیات نجات ۳ گردشگر که شامگاه روز یک شنبه در کویر ابوزیدآباد آران و بیدگل راه خود را گم کرده بودند ساعتی پیش با پیدا شدن آخرین فرد گمشده به پایان رسید.

به گزارش خطب شکن، شامگاه امروز(یک شنبه)، منابع محلی از مفقود شدن سه گردشگر در کویر منطقه «چاه عروس» در شمال ابوزیدآباد خبر دادند که برای جانمایی و سرمایه گذاری در کویر به ابوزیدآباد سفر کرده بودند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر آران و بیدگل با تایید این خبر اظهار کرد: این سه گردشگر میانسال با خودروی شاسی بلند به منطقه سفر کرده که با گیر کردن خودرو در ماسه گرفتار می شوند.

تقی رحمتی اضافه کرد: ساعتی پیش دو نفر از این تیم سه نفره مسیر را پیدا کرده و به شهر بازگشتند اما تا ساعتی پیش خبری از نفر سوم در دست نبود.

وی افزود: کلانتری ابوزیدآباد، منابع طبیعی، جمعیت هلال احمر و راه بلدهای محلی در قالب چند تیم به جست و جو برای یافتن این گردشگر پرداختند و پس از تلاش‌های نیروهای امدادی، این گردشگر نیز پیدا شد.

رحمتی در تشریح وضعیت جسمانی گمشدگان گفت: دو نفر از گمشدگان از وضعیت جسمی مناسبی برخوردار هستند اما نفر سوم  به علت گرمازدگی به درمانگاه ابوزیدآباد منتقل شد.

وی با تاکید بر گستردگی منطقه، جاذبه‌های طبیعی به گردشگران برای بازدید از کویر توصیه کرد: حرکت در این منطقه بدون راهنما با ضریب بالای خطر گم شدن در کویر همراه است و اعزام گردشگران به صورت گروهی یا انفرادی باید با حضور راهنمایان محلی که اشراف کامل به این منطقه دارند انجام شود.

مفقود شدن گردشگران در کویر به چالشی جدی تبدیل شده است تا آنجا که یکی از سوژه‌های برنامه تلویزیونی ماه عسل در ماه رمضان به این موضوع اختصاص یافت.

۷۴۰۸/۶۱۷۲ — خبرنگار: سید مصطفی میرحسینی– انتشار: ابوالفضل سربندی

telegram

Go to TOP