چاپ خبــر
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای آران و بیدگل:

۱۰ درصد بالاتر از برنامه عمل کردیم/ ۲۲۰ هزار نفر ساعت آموزش فنی و حرفه ای در آران و بیدگل

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای آران و بیدگل گفت: سال گذشته این مرکز موفق شد ۲۲۰ هزار نفر ساعت آموزش فنی و حرفه ای در سطح شهرستان ارائه دهد.

به گزارش خطب شکن، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای آران و بیدگل اظهار کرد: ترویج آموزش های فنی و حرفه ای به جای آموزش های مهارتی به اشتغال پایدار آنان می انجامد.

حبیب الله پورابراهیمی اضافه کرد: سازمان فنی حرفه ای گسترش مهارت های فنی و به روز کردن فعالیت های حرفه ای را به عنوان دو هدف عمده خود در دستور کار قرار داده است.

وی ه فعالیت یک مرکز ثابت در مرکز شهرستان و چند مرکز سیار در شهرهای تابعه اشاره کرد و افزود: این مراکز با همکاری شوراهای شهر و روستا به بهره برداری می رسد، در واقع آن ها به ما فضاهای آموزشی اختصاص می دهند و ما فعالیت های آموزشی خود را ارائه می دهیم.

پورابراهیمی با بیان این که سال گذشته این مرکز متعهد شده بود ۲۰۰ هزار نفر ساعت آموزش در این حوزه ارائه دهد اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته میزان آموزش ها ۱۰ درصد از میزان تعیین شده فراتر رفت و این مرکز موفق به تحقق ۱۱۰ درصدی تعهدات خود شد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای آران و بیدگل در تشریح میزان آموزش های ارائه شده در آموزشگاه های فنی و حرفه ای شهرستان گفت: در شعبه های ثابت شهری در بخش برادران ۷۵ هزار نفر ساعت، خواهران ۶۲ هزار نفر ساعت، روستایی ۲۲ هزار نفر ساعت ، شهرهای اطراف ۴۵ هزار نفر ساعت ، پادگان ارتش ۹ هزار نفر ساعت، صنایع ۶ هزار و استاد شاگردی ۳۸۷ نفر ساعت آموزش ارائه شده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون در برای آقایان در رشته های برق صنعتی و ساختمانی، تعمیر وسایل گازسوز ،کولر، پکیج و موتورسیکلت و برای خانم ها در رشته های صنایع دستی و هنری هنرهای تزیینی مانند نقاشی کاشی و سرامیک، صنایع چوب ،مدل ساز کفش و کیف‌دوزی آموزش ارائه می شود.

پورابراهیمی به فعالیت ۳۱ آموزشگاه آزاد در آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: این آموزشگاه ها در رشته های کامپیوتر ، حسابداری خیاطی ،آرایش و پیرایش،برق و صنایع دستی فعالیت دارند.

وی با اشاره به تاسیس ۳ آموزشگاه جدید از ابتدای امسال تا کنون بیان کرد: ۸۴ مورد بازرسی در یک سال گذشته از آموزشگاه های آزاد شهرستان صورت گرفته است که تخلف خاصی گزارش نشده است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای آران و بیدگل با اشاره به این که بخش خصوصی نیازمند حمایت دستگاه های دولتی در زمینه مهارت های فنی است گفت: بخشی از آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای به افراد جویای کار ارتباط دارد اما افراد شاغل در اداره ها هم می توانند در راستای ارتقا آموزش های مهارتی خود از این خدمات بهره مند شوند.

پور ابراهیمی آموزش های فنی و حرفه ای را در راستای حفظ کرامت انسانی و داشتن مهارت دانست و بیان کرد: در فنی و حرفه ای یکی از الگوها توانمند سازی محرومان است تا زندگی خود را بر اساس توانمندی ها و مهارت های شغلی بنا کنند.

۷۴۰۸/۶۱۷۲ — خبرنگار: مجتبی خانی– انتشار: محمدرضا انیسی

telegram

Go to TOP