چاپ خبــر
روز جمعه؛

عطر شهدا در دارالشهدا می‌پیچد/ میزبانی مردم آران و بیدگل از پیکر ۲۰ شهید دفاع مقدس

روز جمعه پیکر ۲۰ شهید دفاع مقدس در آران و بیدگل تشییع خواهد شد.

به گزارش خطب شکن به نقل از روابط عمومی فرمانداری، آران و بیدگل روز جمعه ۲۳ تیر ماه میزبان پیکر مطهر ۲۰ تن از شهدای والامقام دفاع مقدس خواهد بود.
بر این اساس جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ستاد استقبال از پیکر پاک ۲۰ تن از شهدای والامقام دفاع مقدس که در قالب کاروان شهدا روز جمعه ۲۳ تیر ماه در شهرستان تشییع می گردد با حضور معاون فرماندار و اعضای کارگروه حماسه و ایثار شهرستان در فرمانداری تشکیل شد.
معاون فرماندار آران و بیدگل در این نشست ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدای دوران ۸ سال دفاع مقدس اظهار داشت: جوهره اصلی شهادت ، چیزی جز عشق به خدا و شوق به لقاءالله نیست.
وی افزود: جوانان ، مردان و زنان شهید این را دریافتند که عشق به محبوب حقیقی است و همه چیز را محو می کند و بخاطر اعتقاد به این مطلب ،جان خود را که بهترین سرمایه دنیای خاکی است در راه خدا فدا نمودند.
یوسفیان بیان داشت: امروز شهدا به ما نیاز ندارند بلکه ما به آنان نیازمندیم و هر از چند گاهی شهدا ،خودشان این فضا را برایمان فراهم می نمایند.
وی اصلی ترین پیام شهدا را وحدت و یکپارچگی ذکر و خاطرنشان کرد:شهدا، ضامن بقای نظامند و این پیام بایستی به بهترین شکل در جامعه تجلی پیدا کند .
معاون فرماندار آران و بیدگل یاد آور شد: بایستی فضای شهر ما با ورود این عزیزان به لحاظ معنوی تاثیر گذاری قوی داشته باشد و حال و هوای دفاع مقدس را پیدا نماید.
وی خاطرنشان کرد:شرکت مردم در تشییع پیکر مطهر شهدایی که نمی شناسند درسی است برای جوانان ما که زمان جنگ را درک نکرده اند.
شایان ذکر است در این جلسه مقرر شد مراسم استقبال از کاروان پیکر پاک ۲۰ تن از شهدای دفاع مقدس روز جمعه ۲۳ تیر ماه از ساعت ۱۷:۴۵در آستان مقدس امامزاده قاسم (ع) آغاز و پس از گذر از مسیرهای میدان بسیج – میدان امام خمینی(ره) – میدان شهداء – میدان امام حسن(ع) در آستان مقدس امامزاده محمد هلال (ع) به پایان خواهد رسید.
کاروان میثاق با شهدا پس از ورود به شهرستان آران و بیدگل و دیگر شهرهای استان اصفهان در روز پنجشنبه ۲۹ تیر ماه همزمان با شهادت امام جعفر صادق(ع) در اصفهان تشییع خواهند شد و سپس جهت تدفین به محل های تعیین شده و زادگاه این شهدای گرانقدر انتقال خواهند یافت.

telegram

Go to TOP