چاپ خبــر
رئیس اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل عنوان کرد:

راه اندازی سکوی تولید کود کمپوست در ابوزیدآباد/ چاله زباله تهدیدی برای گونه‌های نادر بخش کویرات

اللهیار دولتخواه گفت: با تخصیص اعتبارات لازم و همکاری شهرداری‌های عضو شرکت، بازیافت سکوی تولید کود کمپوست در محل چاله زباله ابوزیدآباد راه اندازی شد.

به گزارش خطب شکن، رئیس اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل مشکلات زیست محیطی چاله زباله ابوزیدآباد را از معضلات اصلی این شهر عنوان کرد و گفت: دفن غیر اصولی و بیش از حد مجاز زباله و شیرابه‌‌های آن‌ها سبب به‌خطر افتادن آب‌های زیرزمینی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل و بخش کویرات شده است.

الهیار دولتخواه استقرار پناهگاه حیات وحش یخاب در منطقه ابوزیدآباد را یادآور شد و تاکید کرد: چالش چاله زباله حیات گونه‌های نادر حیات وحش را نیز در بخش کویرات در معرض نابودی قرار داده است.

وی با اشاره به پیگیری ها و تذکرات اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل در کارگروه مدیریت پسماند شهرستان و استان برای از بین بردن وضعیت نگران‌کننده چاله زباله اظهار کرد: با تخصیص اعتبارات لازم و همکاری شهرداری‌های عضو شرکت بازیافت، سکوی تولید کود کمپوست در محل چاله زباله ابوزیدآباد راه اندازی شد.

دولتخواه تقویت شرکت مدیریت پسماند را از مهم ترین راهکارها برای جلوگیری از انواع آلودگی های زیست محیطی و بهداشتی منطقه دانست و اضافه کرد: در فاز ۱ جدا سازی پسماند و در قسمت تولید کمپوست ایراداتی وجود دارد که باید شرکت بازیافت آن ها را رفع کند و در خصوص مدیریت شیرابه حاصل از تولید کمپوست نیز می بایست سیستمی متناسب با طرح برای تصفیه شیرابه راه اندازی شود.

وی با بیان این که میزان پسماند ورودی به محل دفن زباله ۲۵۰ تن در روز است تصریح کرد: امیدواریم با بهره وری مناسب از سیستم تولید کود کمپوست شاهد کاهش میزان چشمگیر پسماند و عرصه های محیط زیست منطقه باشیم.

telegram

Go to TOP