چاپ خبــر
امام جمعه آران و بیدگل:

زن مربی جامعه است/ حجاب، خلعتی برازنده بود که انقلاب اسلامی به زنان بازگرداند

آیت الله موسوی گفت: عفاف ودیعه ای مقدس و موهبتی الهی است که حفظ کرامت، عزت و صیانت از حریم و شخصیت انسانی و ارزش گذاری مقام زنان را به همراه دارد.

به گزارش خطب شکن، امام جمعه آران و بیدگل با گرامی‌داشت ۲۱ تیرماه سالروز قیام خونین مسجد گوهرشاد و روز ملی عفاف و حجاب، آیه‌ی ۵۹ سوره‌ی احزاب را یادآور شد و اظهار کرد: عفاف ودیعه ای مقدس و موهبتی الهی است که حفظ کرامت، عزت و صیانت از حریم و شخصیت انسانی و ارزش گذاری مقام زنان را به همراه دارد.

آیت الله سید محمد موسوی با بیان این که حجاب خلعتی برازنده بود که انقلاب شکوهمند اسلامی آن را به شیر زنان کشور اسلامی بازگرداند تصریح کرد: زنان با حجاب می توانند دوشادوش مردان برای تحقق جامعه ای فاطمی در راستای نیل به مدینه فاضله و دولتی مهدوی تلاشی مقدس از خود نشان دهند.

وی حجاب و عفاف را نشان دهنده تقویت ایمان، عمق اعتقاد، حاکمیت ارزش های انسانی و حفظ حریم و حرمت زن و مرد توصیف کرد و گفت: عدم رعایت حجاب شدیدترین ضربات را بر پیکر اخلاق  و معنویت در جامعه وارد می‌کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی آران و بیدگل با اشاره به این که رعایت حجاب و عفاف در سلامت و پاکی و پاکدامنی جامعه موثر بوده و بنیان خانواده را تحکیم می‌بخشد و بستر لازم را برای تربیت صحیح نسل امروز و فردای جامعه فراهم می‌کند اضافه کرد: رعایت حجاب از وظایف شرعی، قانونی و اجتماعی بر عهده هر مرد مومن و زن مومنه‌ای است و کوتاهی و بی‌توجهی نسبت به آن گناه، تفاخر، تکاثر، اسراف و فساد و در نهایت محدودیت زن را در جامعه رواج می دهد.

وی حجاب و عفاف را مصونیت و حافظ گوهر وجودی انسان خواند و بیان کرد: چشم پوشی از نگاه حرام، پوشش مناسب، اعتدال در زینت، عفت در فقر و غنا، پرهیز از کلام زشت و اندیشه حرام از مظاهر عفاف است.

آیت الله موسوی زن را مربی جامعه دانست و افزود: حفظ شأن و شخصیت و مقام و منزلت زن می ‌تواند حضور زن را در مسیر هدفی والا قرار دهد و او را از خطا  و گناه باز دارد.

وی با اشاره به واقعه ۲۱ تیر ۱۳۱۴ در مسجد گوهرشاد عنوان کرد: زنان و مردان این سرزمین در لغو کشف حجاب رضا خانی، الگوی حجاب و عفاف را با خون خود زینت دادند که بدون تردید قیام مسجد گوهرشاد ناظر بر اجماع عمومی مردم فهیم یک نظام ارزشی درباره سبک زندگی متناسب با آموزه‌های دین مبین اسلام در موضوع حجاب است.

استاد درس خارج فقه در پایان با توصیه به مسئولان و مدیران فرهنگی کشور برای حمایت از فرهنگ حجاب و عفاف و ترویج و تعمیق این فرهنگ دینی در جامعه خاطرنشان کرد: به مردم شهید پرور و ولایت‌مدار آران وبیدگل توصیه می کنم در دفاع از فرهنگ حجاب و محکوم نمودن مظاهر بی حجابی در تجمع بزرگ ملی عفاف و حجاب با حضور خود ضمن دفاع از سیره حضرت زهرا(س) درعفاف و حجاب و تجدید عهد با شهدا به ویژه  ۷۰۰۰شهیده  زن پاسخ محکمی به طمع ورزی دشمنان اسلام و انقلاب بدهند.

telegram

Go to TOP