چاپ خبــر
فرماندار آران و بیدگل:

عفاف و حجاب شاخص سلامت و پاکی جامعه/ حجاب اسلامی تجلی زیبایی معنوی زن است

ابوالفضل معینی نژاد گفت: عفاف و حجاب از مصادیق صیانت از حقوق شهروندی است و کوشش برای فرهنگ سازی و عمق بخشیدن به فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه ارتقای فرهنگ عمومی را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش خطب شکن، فرماندار آران و بیدگل با اشاره به نام‌گذاری ۲۱ تیرماه به عنوان روز حجاب و عفاف اظهار کرد: عفاف و حجاب به عنوان یک شاخص مهم در سلامت و پاکی جامعه مؤثر است.

ابوالفضل معینی نژاد با بیان این که عفاف و حجاب بستر لازم برای تربیت صحیح نسل امروز و فردای جامعه را فراهم می کند اضافه کرد: عفاف و حجاب یکی از راه های مهم حفظ و تحکیم بنیان خانواده شناخته می شود.

وی خانواده ها را مهمترین متولی ترویج فرهنگ حجاب عنوان کرد و گفت: عفاف و حجاب از مصادیق صیانت از حقوق شهروندی است و کوشش برای فرهنگ سازی و عمق بخشیدن به فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه ارتقای فرهنگ عمومی را به دنبال خواهد داشت.

معینی نژاد حجاب و عفاف را در نهاد انسان امری فطری خواند و تصریح کرد: حجاب اسلامی تجلی کرامت و زیبایی های معنوی زن است و بی تردید او را از آفات بسیاری حفظ می کند.

فرماندار آران و بیدگل به جایگاه ویژه حجاب در آران و بیدگل اشاره کرد و افزود: با توجه به فضای مذهبی و تدین مردم شهرستان، آران و بیدگل وضعیت مناسبی از نظر رعایت موازین حجاب و عفاف دارد.

وی با انتقاد از ترویج نگاه ابزاری و غربی به زنان تاکید کرد: باید با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و ترویج فرهنگ حجاب جامعه را در مقابل تهدیدها و هجمه های فرهنگی دشمنان انقلاب و نظام بیمه کنیم.

telegram

  1. آراني گفته:

    حجاب و نماد حجاب و عفاف در شهرستان آران و بیدگل باید در محل تخریب دالان و حوضخانه و دالان خانه تاریخی کرباسی ها که نماد پایداری زنان در ۸۰ سال پیش در برابر قانون کشف حجاب که زنان آران در محله قاضی حمامی خانگی درست کردند و در برابر ظلم رضا شاه ایستادند و زیر بار ظلم نرفتند و باید بعنوان موزه حجاب باشد تا خاطره زنان برای حفظ حجاب برای زنان و دختران باقی ماند و نماد حجاب و عفاف باشد و همچنین شهرداری باید بجای رها کردن خرابه ها در محله قاضی پارک حجاب و عفاف در جنب این دالان و حوضخانه خانه کرباسی ها ایجاد گردد. ودر کنگره , و بیانیه ها باید برای شهرداریها تکلیف کنند که هر شهری برای حجاب پارک وموزه حجاب و پوشش اسلامی ایجاد کند حجاب بعنوان مهمترین نماد فرهنگی کشور در برابر دشمنان خارجی و داخلی تاکید گردد
    دالان و حوضخانه منزل تاریخی کرباسی‌ها در محله قاضی ملاعلی، نمادی از حجاب و عفاف زنان شهر ما در مبارزه با استبداد رضاخانی و مظهر اسلام خواهی مردم آران و بیدگل هستند. از این رو باید با بازسازی و حفظ این نمادها نشان دهیم زنان شهر ما این گونه زیسته و در برابر فرهنگ برهنگی تسلیم نشده‌اند.

Go to TOP