چاپ خبــر
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل:

خطر خشک شدن دریاچه نمک جدی است/ اعتبار ویژه برای مقابله با بحران نیاز است

رضا شفیعی گفت: بر اساس اطلاعاتی که به ما رسیده است، این دریاچه به دلیل کمبود نزولات جوی و کاهش ورودی آب به آن، آرام آرام در حال خشک شدن است.

به گزارش خطب شکن، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل با اشاره به جدی شدن بحران ریزگردها در آران و بیدگل اظهار کرد: در حال حاضر توسعه و حیات شهرستان با خشکسالی و زیرگردها، به عنوان دو معضل اصلی زیست محیطی تهدید شده است.

رضا شفیعی وضعیت بحران فعلی ریزگردها در برخی نقاط کشور را حاصل سال ها بی توجهی به حوزه منابع طبیعی عنوان کرد و گفت: در آران و بیدگل هم متاسفانه برخی کانون های بحرانی نوار ریگ بلند مجددا فعال شده است.

وی به کانون بحرانی پشت کارخانه فولاد اشاره کرد و ادامه داد: بر اثر روان شدن شن‌ها، جابجایی ذرات خاک، جاده منتهی به نوار ریگ بلند را مسدود کرده و اگر اقدامی عاجل برای تثبیت شن های روان و مبارزه با این پدیده صورت نگیرد، مشکلات بسیاری ایجاد خواهد شد.

شفیعی بحران دریاچه نمک را نیز جدی توصیف کرد و افزود: بر اساس اطلاعاتی که به ما رسیده است، این دریاچه به دلیل کمبود نزولات جوی و کاهش ورودی آب به آن، آرام آرام در حال خشک شدن است.

وی صدمات ناشی از طوفان نمکی را چندین برابر طوفان شن و گرد و غبار خواند و خاطرنشان کرد: اعتبارات ویژه ای باید به ادارات منابع طبیعی شهرستان های اطراف اعطا شود تا اقدامات لازم برای جلوگیری از بحران صورت گیرد.

telegram

  1. شوت گفته:

    سلام ما در خواب خوش بیحالی بسر میبریم ونسل اینده مارا بعنوان زندگان بی لیاقت و متعفن یاد خواهند کرد دریاچه اب داشت استفاده نکردیم حالا که خشک میشه وااسفا میگیم بعدا از نقش دشمنان شهرمون در این مصیبت گوش خراشیها سر خواهیم داد

  2. آراني گفته:

    با پمپاژ آب با استفاده انرژی خورشیدی و لوله کشی و احداث مخازن در مسیر و آوردن آب از دریای مازندران می توان تمام کویر را آباد و سر سبز کرد فقط سرمایه گذاری اولیه و بعد سود سود سود و اشتغال جوانان و اشتغال جوانان و اشتغال پایدار و رفاه و رفاه و رفاه و تلطیف هوا و کاهش مهاجرت و ارزان ترین و اقتصادی ترین راهکار ورفع شناوری گرد و غبار و ریز گردهای هوا فقط همت مسئولین و اراده مردم و همت نماینده شهر و همکاری و همیاری با دیگر شهرهای کویری و کمی تدبیر و کمی به فکر آینده مردم بودن و..

Go to TOP