چاپ خبــر
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل:

کاهش ۷۰ درصدی تعرض به جنگل‌های دست‌کاشت/ آران و بیدگل به ۶۰ قرقبان نیاز دارد

رضا شفیعی گفت: می توان ادعا کرد که نظارت خوب این اداره موجب شده تا ۷۰ درصد از میزان تعرض‌ها به حریم جنگل های دست کاشت کاهش یابد.

به گزارش خطب شکن، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل در تشریح عملکرد این اداره با بیان این که در سال ۹۵ نزدیک ۱۶۳ فقره پرونده قضایی در حوزه منابع طبیعی شهرستان تشکیل شده است اظهار کرد: از این بین ۱۳۳ فقره پرونده کیفری و حدود ۳۰ فقره پرونده حقوقی بوده است.

رضا شفیعی اضافه کرد: ۳۴ فقره از این پرونده ها مربوط به قطع درختان، ۱۱ فقره مربوط به ۳۴ باب کوره زغال‌پزی غیر قانونی، ۴ فقره مربوط به درگیری قاچاقچیان با ماموران اداره، ۴۹ فقره مربوط به دستگیری متخلفان و ۲۱ فقره ضبط وسیله نقلیه متخلف بوده است.

وی میزان موفقیت این اداره در حفاظت از منابع طبیعی را مطلوب توصیف کرد و افزود: می توان ادعا کرد که نظارت خوب این اداره موجب شده تا ۷۰ درصد از میزان تعرض‌ها به حریم جنگل های دست کاشت کاهش یابد.

رئیس اداره منابع طبیعی به رتبه چهارم شهرستان موضوع حفاظت از منابع طبیعی و رتبه نخست در تشکیل پرونده تجاوز به جنگل های دست کاشت اشاره کرد و گفت: تشکیل این تعداد پرونده نشان می دهد علی رغم کمبود نیروهای حفاظت از عرصه های طبیعی، تلاش بسیاری برای جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی صورت گرفته است.

شفیعی با اشاره به این که آران و بیدگل بر اساس استانداردها حداقل به ۶۰ نیروی قرقبان نیاز دارد اضافه کرد: تنها دو نیروی قرقبان در آران و بیدگل حضور دارند، در حالی که بنا بر استاندارد جهانی باید به ازای هر ۱۰ هزار هکتار منابع طبیعی یک قرقبان وجود داشته باشد.

۷۴۰۸/۶۱۷۲ — خبرنگار: مجتبی خانی– انتشار: ابوالفضل سربندی

telegram

  1. شوت گفته:

    اینها سودجویانی اند که باید مفسد فی الرض شناخته بشن چون با حیات گیاه و انسان وتخریب رابطه دارن اشد مجازات باید به اونا اعمال بشه

Go to TOP