چاپ خبــر
شهردار ابوزیدآباد:

بودجه ۳ و نیم میلیاردی شهرداری ابوزیدآباد در سال ۹۶/ دفن غیراصولی زباله به ۱۲۰ تن کاهش یافت

رضا نقدی گفت: با راه اندازی کارخانه پردازش، تفکیک و تولید کود کمپوست در منطقه چاله زباله حجم دفن غیراصولی زباله های شهرستان های کاشان و آران و بیدگل از ۲۵۰ تن در روز به ۱۲۰ تن کاهش یافت.

به گزارش خطب شکن، شهردار ابوزیدآباد با اشاره به اقدامات عمرانی، خدماتی و شهری این شهر در سال جاری اظهار کرد: طرح جداسازی آب شرب از فضای سبز با هدف توسعه فضای سبز و بهینه سازی مصرف آب، تصویب طرح بلوار کاروانسرا با عنوان گردشگری، تجهیز مبلمان شهری، پیگیری مطالبات شهرداری از دستگاه های اجرایی و تبدیل نیروی شهرداری از پیمانی به رسمی از جمله کارهای انجام شده در شهرداری ابوزیدآباد بوده است.

رضا نقدی از تأمین اعتبار احداث ساختمان شورای شهر ابوزیدآباد، پیگیری حقوق ساکنین شهرک های دولت آباد و ولیعصر و پیگیری جدی برای احداث پارک بانوان در ابوزیدآباد به عنوان برنامه های در دست اجرا نام برد و تصریح کرد: بیش از پنجاه درصد ساکنین شهر را بانوان تشکیل می دهند و با توجه به حقوق اجتماعی نامناسب این قشر امیدواریم با حل مشکل زمین ضلع شمالی کتابخانه عمومی شهر با موافقت شورای شهر و اصلاح بودجه شهرداری،عملیات اجرای آن آغاز شود.

وی پیگیری استقرار دستگاه هواسنج و اقلیم شناسی در ابوزیدآباد را یادآور شد و عنوان کرد: با مذاکرات صورت گرفته با هواشناسی کاشان و آران و بیدگل اعتبار خرید دستگاه هواسنج در کمیته برنامه ریزی پیش بینی شده است که با تحقق آن برای انعکاس تعرفه های گرما و سرمای ابوزیدآباد و مطالبه اصلاح تعرف مصرفی برق منطقه اقدام خواهد شد.

نقدی از پیش بینی بودجه سه و نیم میلیارد تومانی شهرداری ابوزیدآباد در سال ۹۶ خبر داد و افزود: شهرداری ابوزیدآباد در عملیات حسابرسی بودجه سال ۹۵ پیشتاز بوده و در چهار سال گذشته نیز تفریغ و اصلاح بودجه مطابق قانون انجام گرفته و کوچک ترین انحرافی نداشته است .

شهردار ابوزیدآباد به مشکل دفن غیراصولی زباله در چاله ابوزیدآباد که با اعتراض مردم شهر و سمن های محیط زیستی همراه بود اشاره کرد و گفت: با راه اندازی کارخانه پردازش، تفکیک و تولید کود کمپوست در منطقه چاله زباله حجم دفن غیراصولی زباله های شهرستان های کاشان و آران و بیدگل از ۲۵۰ تن در روز به ۱۲۰ تن کاهش یافت.

وی جلوگیری از افزایش سطح افقی دفن زباله، جلوگیری از آلودگی آب های زیرزمینی و درآمدزایی را از مزایای راه اندازی کارخانه کود کمپوست در منطقه کویرات آران و بیدگل دانست و خاطرنشان کرد: کارخانه کود کمپوست با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده و برای ۲۰ نفر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرده است.

telegram

Go to TOP