چاپ خبــر
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل:

مبارزه با ملخ در دو هزار و ۵۵۰ هکتار از اراضی شهرستان/ ریزگردها حیات آران و بیدگل را تهدید می کنند

رضا شفیعی گفت: در حال حاضر توسعه و حیات شهرستان با خشکسالی و زیرگردها، به عنوان دو معضل اصلی زیست محیطی منطقه، تهدید شده است.

به گزارش خطب شکن، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل با بیان این که در سال گذشته در دو هزار و ۵۵۰ هکتار از اراضی شهرستان طرح مبارزه با ملخ اجرا شده است اظهار کرد: در صورتی که این طرح با قدرت پی‌گیری نمی شد مشکلات بسیاری در سطح شهرستان به وجود می آمد.

رضا شفیعی مبارزه با موش صحرایی را به عنوان یکی از عوامل غلبه بر بیماری سالک عنوان کرد و گفت: طرح مبارزه با این جانور با همکاری شبکه بهداشت و درمان و شناسایی مناطق آلوده شناسایی، در ۳۰۷ هکتار از اراضی شهرستان اجرا شده است.

وی به انعقاد سه فقره قرارداد مشارکتی با دامداران برای حفاظت از اراضی اشاره کرد و افزود: دامداران که بهره برداران منابع طبیعی به شمار می آیند، در این قراردادهای مشارکتی متعهد می شوند از عرصه ها حفاظت کنند، بدین ترتیب پنج هزار هکتار از اراضی تحت نظر دامداران قرار گرفته است.

شفیعی همکاری با شرکت تعاونی مرتع‌داران برای تولید نهال های تاغ و قره داغ را یادآور شد و خاطرنشان کرد: شهرستان باید بتواند نیاز تولید نهال خود را برطرف کند و در اجرای طرح های بیابان زدایی خودکفا شود.

وی با اشاره به پدیده ریزگردها اذعان کرد: در حال حاضر توسعه و حیات شهرستان با خشکسالی و زیرگردها، به عنوان دو معضل اصلی زیست محیطی تهدید شده است.

telegram

Go to TOP