چاپ خبــر
مسئول برگزاری آزمون سراسری در آران و بیدگل:

افزایش ۱۱ درصدی شرکت کنندگان در آزمون سراسری/ برگزاری ماراتن کنکور با ۱۱۶۱ داوطلب از آران و بیدگل

آمار کل داوطلبان امسال ۱۱۶۱ نفر شامل ۷۱۰ زن و ۴۵۱ مرد است که آزمون علوم تجربی با ۴۲۶ نفر یشترین و علوم ریاضی با ۱۲۳ نفر کمترین دواطلب را داراست

به گزارش خطب شکن، نماینده تام الاختیار دانشگاه پیام نور آران و بیدگل در آزمون سراسری سال ۹۶ از آمادگی این دانشگاه برای برگزاری هر چه بهتر کنکور امسال خبر داد و عنوان کرد: با هماهنگی های صورت گرفته و دستور مستقیم فرماندار آران و بیدگل به سایر دستگاه های امنیتی و خدماتی، این شهرستان آماده برگزاری هر چه بهتر آزمون سراسری شده و با تاکید فرماندار دستگاه های مربوطه بر فراهم کردن بستر لازم برای برگزاری این آزمون موظف شدند.

حمید عالمی افزود: آمار کل داوطلبان امسال ۱۱۶۱ نفر شامل ۷۱۰ زن و ۴۵۱ مرد است که آزمون علوم تجربی با ۴۲۶ نفر بیشترین و علوم ریاضی با ۱۲۳ نفر کمترین دواطلب را داراست که این آمار نشان از افزایش ۱۱ درصدی شرکت کننده نسبت به سال گذشته می دهد.

وی با بیان اینکه آزمون امسال در دو روز برگزار خواهد شد تصریح کرد: آزمون علوم انسانی و علوم ریاضی به صورت همزمان در صبح روز پنج شنبه ۱۵ تیرماه و آزمون هنر عصر روز پنج شنبه برگزار خواهد شد.

عالمی اضافه کرد: آزمون علوم تجربی و زبان خارجه نیز در روز جمعه ۱۶ تیر ماه به ترتیب در دو نوبت صبح و عصر برگزار خواهد شد.

مسئول برگزاری آزمون سراسری آران و بیدگل در پایان محل برگزاری آزمون سراسری در کل شهرستان را تنها در دانشگاه پیام نور مرکز آران و بیدگل دانست و خاطر نشان کرد: داوطلبان می بایست برای حضور در جلسه آزمون کارت ورود به جلسه، کارت ملی یا شناسنامه، مداد، مدادپاک‌کن و مدادتراش را همراه داشته باشند.

گفتنی است امسال برای شرکت در آزمون سراسری ۹۶ جمعاً ۹۲۹ هزار و ۷۹۱ داوطلب ثبت‌نام کرده اند که از این تعداد ۵۴۸ هزار و ۲۲۰ نفر زن و مابقی مرد هستند.

telegram

Go to TOP