چاپ خبــر
همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر برگزار شد:

همایش «نه به اعتیاد» در آران و بیدگل+ تصاویر

همایش و رزمایش سراسری پیشگیری از اعتیاد مزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر با شعار «نه به اعتیاد» در آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش خطب شکن، همایش و رزمایش سراسری پیشگیری از اعتیاد مزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر با شعار «نه به اعتیاد» در آران و بیدگل برگزار شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آران و بیدگل ظهر امروز در این همایش که در سالن اجتماعات جمعیت هلال احمر شهرستان انجام شد از افزایش گرایش جوانان از مواد مخدر سنتی به سمت صنعتی خبر داد و اظهار کرد: از آنجا که در اعتیاد به شیوه سنتی مصرف مواد مشکل و به تجهیزات نیازمند است با افزایش گرایش به اعتیاد صنعتی که نسبت به آن سریع تر و راحت تر است مواجه هستیم.

سرهنگ عابدی اضافه کرد: افزایش گرایش به مصرف شیشه در سال های اخیر به دلیل رواج باورهای نادرست جوانان به ویژه دختران جوان در زمینه اثرات این ماده مخدر صورت گرفته است.

وی مصرف شیشه با هدف لاغری یا افزایش حافظه و بیداری شب امتحان را از جمله باورهای غلط در زمینه مصرف شیشه عنوان کرد و گفت: عدم اعتیاد با تست یا مصرف شیشه یکی دیگر از باورهای غلطی است که در جامعه رواج یافته است در حالی که شیشه از خطرناک ترین مواد روان گردان در ایران به شمار می رود.

عابدی با اشاره به تاثیر توهمات ناشی از مصرف شیشه در تصمیم فرد معتاد خاطر نشان کرد: از آنجا که شیشه به صورت مستقیم  بر مغز اثر می گذارد توهمات ناشی از مصرف شیشه موجب می‌شود بیش از ۸۰ درصد مصرف کنندگان این ماده خطرناک، سلاح سرد با خود حمل کنند.

وی آگاه سازی جامعه از خطرات و عوارض ناشی از مصرف مواد مخدر را بهترین راه برای مقابله با آن عنوان کرد و ابراز داشت: آمارها نشان داده است بسیاری از افراد معتاد با تصورات و باورهای نادرست به سراغ اعتیاد رفته و در آن گرفتار شده‌اند.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP