چاپ خبــر
مدیر اداره جهاد کشاورزی آران و بیدگل عنوان کرد:

تکمیل ۳۵ طرح عمرانی در حوزه کشاورزی/ ارائه تسهیلات برای گسترش کشت گلخانه‌ای

حسین فتاحی گفت: تسهیلات ۴٫۵ درصدی برای کمک به علاقمندان فعالیت در حوزه کشت گلخانه‌ای ارائه می‌شود.

به گزارش خطب شکن، مدیر اداره جهاد کشاورزی آران و بیدگل با بیان این که در سال زراعی ۹۵- ۹۶ این اداره موفق به ایجاد ۲۶۸ فرصت شغلی شده است تصریح کرد: با تسهیلاتی که برای رفع موانع تولید اختصاص پیدا کرد، جهاد کشاورزی توانست تعهد خود را برای ایجاد اشتغال انجام دهد.

حسین فتاحی در مورد تکمیل طرح‌های عمرانی تحت پوشش این اداره خاطرنشان کرد: نزدیک ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل ۸۶ طرح عمرانی نیمه تمام مورد نیاز بود که با اقدامات صورت گرفته و جذب بیش از پنج میلیارد تومان اعتبار، ۳۵ مورد از این طرح‌ها به اتمام رسید.

وی با اشاره به حمایت‌های صورت گرفته از کشاورزی خانگی و بخش‌های گلخانه‌ای اضافه کرد: در یزدل، نوش آباد و سفیدشهر با توجه به کیفیت آب، ظرفیت خوبی برای گسترش کشاورزی گلخانه‌ای وجود دارد.

فتاحی میزان زیر کشت گلخانه‌ها را نزدیک هفت هکتار عنوان کرد و افزود: تسهیلات ۴٫۵ درصدی برای کمک به علاقمندان این کشت ارائه می‌شود.

مدیر اداره جهاد کشاورزی آران و بیدگل لزوم تغییر الگوی کشت با توجه به کمبود شدید آب در شهرستان را یادآور شد و خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر کشت محصولاتی مانند پسته، گل محمدی، زعفران و گیاهان دارویی در راستای کشت محصولاتی که نیاز کمتری به آبیاری دارند، مورد توجه قرار گرفته است.

telegram

Go to TOP