چاپ خبــر
مدیر اداره جهاد کشاورزی آران و بیدگل:

هزینه سه میلیارد تومانی برای تغییر الگوی آبیاری اراضی شهرستان/ اجرای آبیاری تجمیعی در ۶۰ هکتار

حسین فتاحی گفت: در سال زراعی ۹۵- ۹۶ برای تغییر شیوه آبیاری از سنتی به جدید، نزدیک ۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی در شهرستان هزینه شد.

به گزارش خطب شکن، مدیر اداره جهاد کشاورزی آران و بیدگل با بیان این که در راستای مکانیز کردن فعالیت‌های کشاورزی شهرستان، تقویت صنایع تبدیلی کشاورزی به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته است اظهار کرد: با توجه به وجود سه هزار و ۵۰۰ هکتار باغ پسته، هشت واحد فراوری این محصول در شهرستان فعالیت می‌کند.

حسین فتاحی در مورد امور زیربنایی کشاورزی اضافه کرد: در سال زراعی ۹۵- ۹۶ برای تغییر شیوه آبیاری از سنتی به جدید، نزدیک ۳۰ میلیارد ریال اعتبارات ملی در شهرستان هزینه شد.

وی ادامه داد: با اقدامات صورت گرفته ۳۱۸ هکتار از اراضی کشاورزی زیر آبیاری تجمیعی رفته و ساخت کانال متوقف شده است.

فتاحی پیاده شدن سامانه آبیاری تحت فشار در ۲۰ هکتار از اراضی شهرستان را یادآور شد و بیان کرد: ۶۰ هکتار نیز به آبیاری زیر سطحی مجهز شده‌اند و مطالعات مربوط به سامانه‌های آبیاری نوین در ۲۲۰ هکتار صوت گرفته است.

مدیر اداره جهاد کشاورزی آران و بیدگل به تسطیح لیزری ۱۰۰ هکتار از اراضی شهرستان اشاره کرد و افزود: آران و بیدگل تنها شهرستان استان است که با تشکیل کانون آموزش کاشت پسته، اطلاعات به روز مراکز تحقیقاتی در کاشت این محصول را به باغداران شهرستان ارائه کرده است.

۷۴۰۸/۶۱۷۲ — خبرنگار: مجتبی خانی– انتشار: محمدرضا انیسی

telegram

Go to TOP