چاپ خبــر
به بهانه روز جهانی صنایع دستی انجام شد:

تجلیل از پیشکسوتان صنایع دستی آران و بیدگل/ تصاویر

پیشکسوتان صنایع دستی شهرستان در دومین همایش صنایع دستی آران و بیدگل با حضور معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تجلیل شدند.

به گزارش خطب شکن، دومین همایش تجلیل از پیشکسوتان صنایع دستی آران و بیدگل شامگاه امروز با حضور معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان برگزار شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل در این همایش صنایع دستی را مظلوم‌ترین حوزه در سازمان میراث فرهنگی دانست و اظهار کرد: با توجه بیشتر به این حوزه می توان در ایجاد اشتغال تاثیرگذار بود.

جواد صدیقیان برپایی بازارچه های صنایع دستی را از دیگر اقدامات مورد نیاز در این بخش عنوان کرد و گفت: عرضه محصولات صنایع دستی به بازاریابی نیاز دارد که سال گذشته با همکاری بخشداری کویرات در برپایی نخستین بازارچه صنایع دستی شهرستان تجربه خوبی به دست آوردیم.

وی با بیان این که ایجاد بازارچه های دائمی و فصلی صنایع دستی نیازمند همکاری شهرداری های مناطق شهرستان است تصریح کرد: برای ترویج صنایع دستی و احیای آن به دنبال تشکیل انجمن صنایع دستی در آران و بیدگل هستیم.

در پایان این همایش از پیشکسوتان صنایع دستی شهرستان تجلیل شد.

telegram

 1. آراني گفته:

  برای رونق بیشتر گردشگری و صنایع دستی و…مالکان خانه های تاریخی و کسبه محله و افراد ذی نفوذ محلی شهر و مسئولین ادارات باید آموزش داده شوند .

 2. آراني گفته:

  گزارش اختصاصی ایلنا از اهدای دکترای افتخاری ادبیات به بهرام بیضایی؛
  پرفسور علی انصاری: حجم و تنوع آثار بیضایی کم‌نظیر است+عکس
  سینما و تئاتر,بهرام بیضایی,اهدای دکترای افتخاری به بیضایی از طرف دانشگاه اسکاتلند
  بهرام بیضایی روز پنجشنبه اول تیرماه از دانشگاه سنت اندروز اسکاتلند دکترای افتخاری ادبیات دریافت کرد.

  به گزارش خبرنگار ایلنا، بهرام بیضایی (پژوهشگر، نمایشنامه‌نویس و کارگردان برجستۀ تئاتر و سینمای ایران) روز پنجشنبه اول تیرماه از دانشگاه سنت اندروز اسکاتلند، که با بیش از ششصد سال سابقۀ تاریخی قدیمی‌ترین دانشگاه اسکاتلند به حساب می‌آید، دکترای افتخاری ادبیات دریافت کرد.

  این برنامه که به پیشنهاد و با برنامه‌ریزی مدیر گروه ادبیات فارسی، سعید طلاجوی و با حمایت پروفسور علی انصاری (مدیر گروه ایران‌شناسی دانشگاه سنت اندروز) به انجام رسید برای «بزرگداشت شصت سال فعالیت فرهنگی بهرام بیضایی در عرصۀ نمایش، سینما، و اسطوره شناسی ایران انجام شد. همزمان با بیضایی، پروفسور آنتونی کوهن (پژوهشگر برجستۀ مردم‌شناسی) و مایکل پالین (نویسنده، طنزپرداز و برنامه‌ساز برجستۀ تلویزیون بریتانیا) مفتخر به دریافت دکترای افتخاری از دانشگاه سنت اندروز شدند.

  پرفسور علی انصاری که در کنار پروفسور منزیس کمپبل (رییس دانشگاه) و پروفسور سالی ماپستن (مدیر اجرایی دانشگاه) مسئولیت معرفی بهرام بیضایی و تقدیم لوح تقدیر و دکترای افتخاری به وی را برعهده داشت، در سخنرانی خود به حجم و تنوع کم‌نظیر آثار بیضایی اشاره کرد و از تاثیر آثار پژوهشی، نمایشی و سینمایی او بر چندین نسل از فعالان فرهنگی ایران سخن گفت.

  برنامه‌های مربوط به این مراسم با یک گردهمایی دو روزه در روزهای دوم و سوم تیرماه ادامه خواهند یافت که در آن تعدادی از چهره‌ها و پژوهشگران دانشگاهی در مورد جنبه‌های مختلف آثار بیضایی سخنرانی خواهند کرد.

  سعید طلاجوی درمورد اهمیت این گردهمایی به ایلنا گفت: اهمیت آثار آقای بیضایی در بازخوانی و به کارگیری شیوه‌های نمایشی و آیینی ایرانی در آثار برجسته‌ای که فرهنگ ایران و هویت تاریخی، فردی و جمعی انسان، بویژه انسان ایرانی را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می‌دهد بر هیچیک از ایرانیان اهل نمایش و سینما پوشیده نیست. اما وجود برنامه‌هایی نظیر آنچه در این سه روز درسنت اندروز به انجام می‌رسد باعث خواهد شد که هنرمندان و پژوهشگران غیرایرانی، که ایران را تنها با برداشتی محدود از آثار فردوسی، حافظ، خیام و مولوی می‌شناسند با هنرمند و پژوهشگر کم‌نظیری آشنا شوند که آثارش گزاره‌های نوینی برای بیان نمایشی و سینمایی جهان به ارمغان آورده است و این در نهایت باعث آشنایی دنیای خارج از ایران با جنبه‌های ناشناخته‌ای از غنای فرهنگی ایران در قرن بیستم و بیست و یکم خواهد شد.

  سینما و تئاتر,بهرام بیضایی,اهدای دکترای افتخاری به بیضایی از طرف دانشگاه اسکاتلند

  #سینما و تئاتر #بهرام بیضایی #اهدای دکترای افتخاری به بیضایی از طرف دانشگاه اسکاتلند
  کد N1720488
  http://www.aftabir.com/news/article/view/2017/06/23/1720488

Go to TOP