چاپ خبــر
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس:

ارسال پیشنهاد اصلاح تعرفه برق شهرستان به هیأت دولت/ انتظار داریم دولت این مطالبه را تایید کند

سید جواد ساداتی نژاد گفت: در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه وزارت نیرو استدلال‌ها برای کاهش تعرفه را پذیرفت و پیشنهاد تغییر تعرفه را به هیأت دولت فرستاد.

به گزارش خطب شکن، نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل با بیان این که در طول یک سال نمایندگی وی، تغییر تعرفه برق با توجه به شرایط اقلیمی و کویری بودن منطقه پیگیری شده است اظهار کرد: متاسفانه در تابستان قیمت قبوض برق مردم بسیار زیاد است.

سید جواد ساداتی نژاد توضیح داد: تعرفه برق شهرستان جز دو ماه تیر و مرداد که جزء منطقه چهار گرمسیری محسوب می‌شود، عادی است.

وی با تشریح شیوه تعرفه گذاری برق خاطرنشان کرد: تعرفه برق در قم که دمای متوسط آن یک درجه از آران و بیدگل پایین تر است، چهار ماه جزء منطقه سه گرمسیری است، از این رو قیمت برق آن حدود یک سوم قیمت برق شهرستان ما محاسبه می‌شود.

ساداتی نژاد این نحوه تعرفه بندی را ناعادلانه خواند و تصریح کرد: کولرهای آبی در شهرستان ۶٫۵ میلیارد لیتر آب در هر سال مصرف می‌کند که منابع آبی منطقه را به شدت تحت خطر قرار می‌دهد و باید با جایگزینی کولرهای گازی جبران شود.

وی به پیگیری این مطالبه در ۹ ماه گذشته اشاره کرد و گفت: بالاخره در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه وزارت نیرو استدلال‌ها برای کاهش تعرفه را پذیرفت و پیشنهاد تغییر تعرفه را به هیأت دولت فرستاد.

نماینده مردم در مجلس ادامه داد: ما انتظار داریم دولت این مطالبه به حق مردم را تصویب کند.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP