چاپ خبــر
رئیس هیأت کوهنوردی آران و بیدگل:

دریاچه گهر توسط کوهنوردان آران و بیدگلی پاکسازی شد

محمد اخباری فرد گفت: همزمان با هفته محیط زیست و در راستای حفظ و نگهداری از محیط زیست، طرح پاکسازی دریاچه گهر معروف به نگین زاگرس در استان لرستان توسط کوهنوردان آران و بیدگلی اجرا شد.

به گزارش خطب شکن، رئیس هیأت کوهنوردی آران و بیدگل با اشاره به برنامه صعود کوهنوردان شهرستان در روز جهانی محیط زیست اظهار کرد: همزمان با هفته محیط زیست و در راستای حفظ و نگهداری از محیط زیست، طرح پاکسازی دریاچه گهر معروف به نگین زاگرس در استان لرستان توسط کوهنوردان آران و بیدگلی اجرا شد.

محمد اخباری فرد اضافه کرد: این طرح از سوی هیأت کوهنوردی شهرستان آران و بیدگل با همکاری گروه های کوهنوردی تسنیم، سینا و انجمن فرهنگی ورزشی جوانان کبیر انجام شد و کوهنوردان اعزامی دریاچه زیبای گهر نگین اشترانکوه را از وجود زباله ها پاکسازی کردند.

وی هدف از اجرای برنامه را ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست و نهادینه کردن آن در افراد جامعه عنوان کرد و گفت: ما محیط زیست را از گذشتگان به ارث نبرده‌ایم بلکه از آیندگان به امانت گرفته‌ایم و باید ابتدا خود در حفاظت از محیط زیست بکوشیم تا فرزندانمان از ما بیاموزند.

دریاچه گهر معروف به نگین زاگرس از دیدنی‌ترین مراکز تفریحی استان لرستان است که به واسطه شهرت خود همه ساله در فصل گردشگری شاهد حضور پررنگ طبیعت دوستان در این دریاچه است. این دریاچه  در ارتفاع ۲۳۵۰ متری رشته کوه‌های زاگرس و در دامنه اشترانکوه ازتوابع شهرستان دورود قرار گرفته است.

دریاچه گهر به دلیل ریزش قسمتی از کوه و احداث سد یا آب‌بندی به طور طبیعی و با ذوب شدن برف‌ها و تجمیع آب‌های حاصله از نزولات آسمانی در پشت این آب‌بند به طور کاملا طبیعی به وجود آمده است.

telegram

Go to TOP