چاپ خبــر
رئیس شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل:

لزوم مراجعه به پزشک در صورت بروز تب و خونریزی/ مردم از مصرف گوشت غیر بهداشتی پرهیز کنند

مسعود دهقانی به گزارش ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: معمولا پس از سه تا هفت روز، تب و سردرد شدید به همراه خونریزی از بینی و دهان و لکه های خونی روی پوست نمایان می شود.

به گزارش خطب شکن، رئیس شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل با اشاره به گزارش ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو در استان اصفهان اظهار کرد: از آن جا که این بیماری از طریق تماس با گوشت، ترشحات و لاشه دام های آلوده منتقل می شود، باید مردم گوشت مورد نیاز خود را از منابع رسمی و مجاز تهیه کنند.

دکتر مسعود دهقانی خاطرنشان کرد: متاسفانه کشتارهای زیادی از سوی قصابان به صورت خودسرانه و بدون رعایت اصول بهداشتی صورت می گیرد، از این رو مردم گوشت های بهداشتی و نشانهدار استفاده کنند و تا رفع خطر کامل این بیماری از مصرف دل و جگر نیز بپرهیزند.

وی در بیان علائم این بیماری اضافه کرد: معمولا پس از سه تا هفت روز، تب و سردرد شدید به همراه خونریزی از بینی و دهان و لکه های خونی روی پوست نمایان می شود.

دهقانی مراجعه سریع به پزشک در صورت مشاهده این علائم را ضروری دانست و تصریح کرد: در صورت تشخیص بیماری، فرد مبتلا بلافاصله بستری می شود و تحت درمان دارویی قرار می گیرند که در اکثر مواقع موثر واقع می شود.

تب کریمه کنگو یک بیماری حاد تب‌دار و خونریزی دهنده است که از طریق گزش کنه و ارتباط با انسان آلوده منتقل می‌شود.

telegram

Go to TOP