چاپ خبــر
پدیده‌ی دو و میدانی آران و بیدگل:

حمایت نامناسب فدراسیون از ورزشکاران ملی/ هدف نخستم جا به جایی رکورد پرش طول کشور است

مبینی گفت: تنها حضور در این دو رویداد مهم برای من کافی نیست و قصد دارم در المپیک و مسابقات دو و میدانی قهرمانی جهان حرفى براى گفتن داشته باشم.

به گزارش خطب شکن، پدیده‌ی دو و میدانی آران و بیدگل جا به جایی رکورد پرش طول ایران را که ۴۰ سال است تغییر نکرده هدف نخست خود عنوان کرد و گفت: تمرینات آماده سازی خوبی انجام می دهم و امیدوارم رکورد پرش طول ایران که سال‌هاست در اختیار توران شادپور است جا به جا کنم.

ریحانه مبینی با گلایه از شرایط امروز دو و میدانی تصریح کرد: وضعیت موجود رشته‌ی دو و میدانی به گونه‌ای است که نمی توانم به صورت حرفه‌ای پرش طول را دنبال کنم و حل آن از دغدغه‌ها‌ی من است.

وی با بیان این که فدراسیون حمایتی از ورزشکاران در این سطح انجام نمی دهد اضافه کرد: کیفیت اردوها در دو ماهی که برگزار شده چندان قابل قبول نبوده است با این وجود از لحاظ بدنی به آمادگى مطلوبی رسیده‌ام.

عضو تیم ملی دو و میدانی نوجوانان کسب سهمیه‌ی ‌ورودی المپیک ۲۰۲۰ و مسابقات قهرمانی جهان را از برنامه‌های آینده‌ی خود برشمرد و خاطرنشان کرد: تنها حضور در این دو رویداد مهم برای من کافی نیست و قصد دارم در المپیک و مسابقات دو و میدانی قهرمانی جهان حرفى براى گفتن داشته باشم.

ریحانه مبینی پدیده نوجوان ورزش آران و بیدگل با ثبت رکورد شخصی پنج  متر و ۹۰ سانتی متر تنها ۲۴ سانتی متر با رکورد پرش طول بانوان ایران که از حدود ۴۰ سال پیش تا کنون به ثبت رسیده فاصله دارد.

telegram

Go to TOP