چاپ خبــر
نماینده کاشان و آران و بیدگل:

آران و بیدگل دومین تولید کننده فرش ماشینی جهان/ باید صادرات فرش در اولویت قرار گیرد

ساداتی نژاد گفت: آران و بیدگل با بیش از ۴۰۰ میلیون دلار صادرات فرش ماشینی پس از شهر غازی عنتب ترکیه رتبه دوم تولید فرش ماشینی را در جهان دارد.

به گزارش خطب شکن، نماینده کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان این که صنعت فرش ماشینی قابلیت و قدرت آران و بیدگل است تصریح کرد: آران و بیدگل به نام تولید کننده فرش ماشینی شناخته می شود و صنعت فرش به عنوان محصول مهم شهرستان نقش مهمی در اشتغال مردم ایفا می کند.

سید جواد ساداتی نژاد صادرات فرش ماشینی آران و بیدگل را یک ششم صادرات ترکیه اعلام کرد و گفت: آران و بیدگل با بیش از ۴۰۰ میلیون دلار صادرات فرش ماشینی پس از شهر غازی عنتب ترکیه با بیش از دو و نیم میلیارد دلار رتبه دوم تولید فرش ماشینی را در جهان دارد.

وی ارتباط و تعامل منظم دستگاه‌های اجرایی با بخش خصوصی را لازمه‌ی ارتقای جایگاه صنعت فرش آران و بیدگل دانست و اظهار کرد: ثروت نهفته در شهرستان به شرط برنامه‌ریزی و پرهیز از اختلافات محلی می تواند آران و بیدگل را به جایگاه نخست در صادرات فرش ماشینی جهان برساند.

ساداتی نژاد نقایص موجود در تهیه‌ی مواد اولیه‌ی تولید فرش و زنجیره‌ی فروش آن را یادآور شد و خاطرنشان کرد: باید صادرات با فعال کردن بخش بازرگانی فرش آران و بیدگل در اولویت‌ قرار گیرد.

telegram

Go to TOP