چاپ خبــر
از سوی شورای عالی قرآن کریم معرفی شد:

جزء خوانی حرم هلال بن علی(ع) محفل ممتاز قرآنی کشور

آیین جزء خوانی حرم مطهر هلال بن علی(ع) به عنوان محفل ممتاز قرآنی از سوی شورای عالی قرآن کشور معرفی شد.

به گزارش خطب شکن، افتتاحیه سیزدهمین نشست علمی تخصصی شورای عالی قرآن کریم با معرفی و تجلیل از شبکه‌ها و مراکز برتر صدا و سیما در پوشش فعالیت های قرآنی در حسینیه الزهرا(س) این شورا برگزار شد.

در این مراسم که با حضور حجت‌الاسلام موسوی‌مقدم قائم مقام صداوسیما و آبروانی مدیر صدای رسانه ملی برگزار شد، شبکه‌ها و مراکز برتر صدا و سیما در پخش محافل جزء ‌خوانی قرآن در ماه مبارک رمضان سال‌های ۹۴ و ۹۵ معرفی و تجلیل شدند.

برنامه پخش زنده آیین ملی جزء خوانی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) به تهیه کنندگی میثم آقابیکی که از شبکه قرآن و معارف سیما انجام شد، در این نشست به عنوان محفل ممتاز قرآنی کشور در بخش فنی، هنری و اجرایی مورد تقدیر قرار گرفت.

فضای معنوی آستان، حضور گسترده جوانان، نوجوان و کودکان همزمان با اذان صبح و لحظه طلوع فجر و معماری اسلامی و سنتی حرم مطهر این آیین را از برنامه های دیگر متمایز کرده و باعث شده این مراسم در سال های گذشته از سوی شورای عالی قرآن و رسانه ملی به‌عنوان آیین نمونه کشوری انتخاب شود.

ظرفیت‌هایی نظیر آئین جزء‌خوانی قرآن کریم، تعداد نخبگان قرآنی و رتبه‌های برتر کشوری و استانی متسابقین قرآنی، وجود ده‌ها مؤسسه و مرکز قرآنی در محلات و… سبب شده است شهرستان آران و بیدگل به عنوان شهر نمونه قرآنی کشور معرفی شود.

telegram

  1. علی گفته:

    چه شهر نمونه ی قرآنی که مسئولین…هیچ توجهی به قرآن و فعالیت های قرآن نمیکنند..
    تنها فعالیت رسمی و پرشور فقط همین برنامه ترتیل خوانی ماه رمضانه حرم هلال بن علی ع هست ،که اگر دوربین و رسانه نبود همچین توجهی صورت نمیگرفت…!!!
    فقط اسم شهر نمونه جالب نیست در عمل باید صورت بگیرد..
    اقدام و عمل..##

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP