چاپ خبــر
بعد از ظهر امروز انجام شد:

بازدید کارشناسان بیابان زدایی سه قاره جهان از طرح های منابع طبیعی آران و بیدگل/ تصاویر

کارگر گفت: هدف از سفر بازدید از طرح‌های بیابان‌زدایی و مبارزه با گرد و غبار در آران و بیدگل و بحث و تبادل نظر در ابن رابطه است.

به گزارش خطب شکن، بعد از ظهر امروز کارشناسان ارشد بیابان زدایی سه قاره جهان در قالب هیاتی از سازمان ملل به آران و بیدگل سفر کرده و از طرح‌های بیابان زدایی در ابوزیدآباد و چند طرح دیگر شهرستان بازدید کردند.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با اشاره به بروز پدیده ریزگردها در جهان اظهار کرد: هدف از سفر بازدید از طرح‌های بیابان‌زدایی و مبارزه با گرد و غبار در آران و بیدگل و بحث و تبادل نظر در ابن رابطه است.

عباس کارگر در پاسخ به اقدامات صورت گرفته برای مبارزه با ریزگردها گفت: دولت در سال ۹۶ اعتبار بسیار خوبی برای طرح های بیابان زدایی و مبارزه با ریزگرد در کشور اختصاص داده است که پیش بینی می شود با مشکلی از لحاظ کمبود بودجه مواجه نشویم.

وی از اختصاص ۳۳ میلیارد تومان به استان اصفهان برای مهار گرد و غبار خبر داد و افزود: بودجه بیابان‌زدایی کشور با رشد ۱۵ برابری نسبت به سال گذشته به ۹ هزار میلیارد ریال رسیده است.

کارگر با بیان این که خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و اصفهان به عنوان استان‌های دارای کانون بحران در کشور شناخته می شوند اضافه کرد: اگر اقدامات لازم برای مبارزه با پدیده خشکسالی انجام نشود شاهد خشک شدن رودخانه‌های مختلف از جمله دریاچه نمک در آران و بیدگل و در نتیجه افزایش پدیده ریزگرد خواهیم بود.

telegram

  1. َََآرانزی گفته:

    این خبر باید در اخبار سراسری پخش میشد…؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP