چاپ خبــر
دهیار حسین آباد:

بیکاری مهمترین دلیل مهاجرت از روستای حسین آباد است

قاسمی گفت: بیکاری، کمبود آب و هجوم شن‌های روان از علل بروز پدیده مهاجرت منفی در ۱۰ سال گذشته از روستای حسین آباد است.

به گزارش خطب شکن، دهیار روستای حسین آباد بخش کویرات آران و بیدگل با اشاره به آمار منفی مهاجرت از این روستا  در سال‌های گذشته اظهار کرد: بیکاری، کمبود آباد و هجوم شن‌های روان از دلایل پیدایش پدیده مهاجرت منفی در ۱۰ سال گذشته از روستای حسین آباد است.

سجاد قاسمی به تلاش‌ها برای کاهش مهاجرت اهالی روستا به شهر اشاره کرد و گفت: کشاورزی نوین، بسته بندی مواد غذایی و گردشگری می تواند سه حوزه راهبردی برای تولید و اشتغال روستاییان و جلوگیری از مهاجرت آنان باشد.

وی اضافه کرد: برنامه اصلاح و تغییر الگوهای کشت و به کارگیری روش های نوین آبیاری در حوزه کشاورزی، ، احداث سردخانه جهت نگهداری محصولات و ایجاد واحد بسته بندی محصولات کشاورزی با تاکید بر فرآوری و بسته بندی محصول پسته در اولویت دهیاری روستای حسین آباد قرار دارد.

قاسمی با تاکید بر استفاده از ظرفیت گردشگری روستای حسین آباد تصریح کرد: حسین آباد با حفظ فضا و بافت سنتی، نزدیکی به تپه‌های ماسه‌ای و پناهگاه حیات وحش یخاب می تواند به هدف مناسبی برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود.

روستای حسین آباد از توابع بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل با ۱۷۴۳ نفر جمعیت در ۱۳ کیلومتری شهر ابوزید‌آباد، ۴۳ کیلومتری کاشان و ۵۲ کیلومتری آران و بیدگل قرار دارد.

telegram

Go to TOP