چاپ خبــر
رئیس اداره منابع طبیعی آران و بیدگل:

دریاچه نمک در حال خشک شدن است/ طوفان نمکی منطقه را تحت تاثیر قرار خواهد داد

شفیعی گفت: با ادامه روند فعلی خشک شدن دریاچه نمک و عدم مقابله با آن در آینده طوفان نمکی می تواند منطقه را تحت تأثیر قرار داده و بحرانی زیست محیطی به وجود آورد که چند برابر خطر طوفان شن باشد.

به گزارش خطب شکن، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل پدیده‌ی هجوم ریزگردها و خشک‌سالی را دو تهدید مهم شهرستان دانست و تاکید کرد: نابودی تاغ‌زارها توسط قاچاقچیان چوب، خشک‌سالی شدید و همچنین نبود آب کافی بخشی از تاغ‌زارهای شهرستان در مناطق کانون فرسایش بادی را از بین برده است.

رضا شفیعی با بیان این که زنگ خطر برای فعال شدن کانون‌های بحران فرسایش بادی شهرستان به صدا در آمده است اضافه کرد: اگر به داد منابع طبیعی آران و بیدگل نرسیم، شهرستان در چند سال آینده به وضعیت خوزستان دچار خواهد شد.

وی با اشاره به حرکت تپه‌های شنی و از بین رفتن پوشش گیاهی کویر خاطرنشان کرد: دریاچه نمک در حال خشک شدن است که با ادامه روند فعلی خشک شدن این دریاچه و عدم مقابله با آن در آینده طوفان نمکی می تواند منطقه را تحت تأثیر قرار داده و بحرانی زیست محیطی به وجود آورد که چند برابر خطر طوفان شن باشد.

شفیعی تثبیت کانون‌های بحران، درختکاری و تخصیص اعتبارات لازم را از جمله راه‌های مقابله با تهدیدهای پیش رو عنوان کرد و گفت: حراست  از منابع طبیعی جز با نقش و حضور مستقیم مردم امکان پذیر نخواهد بود که این مهم باید به صورت یک فرهنگ ترویج شود.

telegram

Go to TOP