چاپ خبــر
در روزهای نخستین سال جدید برگزار شد:

جشنواره بازی های بومی و محلی آران و بیدگل+ تصاویر

بازی های بومی و محلی منطقه‌ی آران و بیدگل در ایام نوروز و در نوروزگاه شهرستان برگزار شد.

به گزارش خطب شکن، در روزهای نخستین سال جدید جشنواره بازی های بومی و محلی منطقه‌ی آران و بیدگل در محله‌ی کوی شهدا با گرامیداشت یاد شهیدان این محله برگزار شد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل در حاشیه‌ی این جشنواره با اشاره به اهمیت بازی‌های بومی و محلی و نقش تاثیرگذار آن در حفظ و بقای خرده فرهنگ‌ ها عنوان کرد: ارزش های سنتی، بومی و محلی علاوه بر آثار و مزیت های ورزشی از نظر علایق فرهنگی، هنری و گرایش مردم منطقه بهترین عامل ایجاد سرگرمی های مفرح و سالم به شمار می روند.

جواد صدیقیان بازی های بومی و محلی را فرصتی برای معرفی سنت های گذشته به نسل جدید دانست و خاطر نشان کرد: ویژگی مهم بازی های سنتی در گروهی و جمع بودن آن است که می تواند اوقات خوبی برای مردم هر محله در سن و سال مختلف فراهم کند.

وی بیان کرد: حفظ و احیای بازی های بومی و محلی به جذب گردشگر و توسعه صنعت گردشگری شهرستان به عنوان یکی از صنعت های درآمد زا کمک می کند.

بازی های لِی لِی، تُرتُری، هفت سنگ، الاغ سواری و.. از جمله برنامه های سومین جشنواره بازی های بومی و محلی در آران و بیدگل بود. برپایی ایستگاه عکاسی با لباس محلی، ایستگاه نقاشی برای کودکان، پذیرایی از گردشگران با نوشیدنی ها و خوراکی های محلی نیز در حاشیه‌ی این جشن برگزار شد.

محله‌ی شهدای آران و بیدگل در اوایل هشت سال دفاع مقدس با تقدیم اولین شهید نام کوی شهدا را به خود گرفت و با محدوده‌ی بسیار کوچک ۴۰ شهید، ۲ آزاده و ۱۸ جانباز از این محله در راه اسلام به شهادت رسیده است.

telegram

  1. محمدرضا گفته:

    قشنگ بود یاد قدیما

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP