چاپ خبــر
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل:

بهره‌برداری از نخستین اقامتگاه بوم‌گردی علی‌آباد/ تقویت زیرساخت‌های گردشگری با توسعه اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی

جواد صدیقیان گفت: اقامتگاه بوم‌گردی خانه تاریخی عمارت علی‌آباد در حال حاضر با چهار اتاق، ظرفیت پذیرایی ۳۰ گردشگر را دارد.

به گزارش خطب شکن، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل از صدور پروانه بهره برداری اقامتگاه بوم گردی خانه تاریخی عمارت علی آباد خبر داد.

جواد صدیقیان با بیان این که این مجوز در تاریخ ۲۸ بهمن ۹۵ صادر شده است اظهار کرد: اقامتگاه بوم‌گردی خانه تاریخی عمارت علی آباد سومین اقامتگاه بوم گردی دارای مجوز از سازمان میراث فرهنگی در شهرستان آران و بیدگل است.

وی روستای علی آباد را روستای هدف گردشگری معرفی کرد و گفت: این اقامتگاه نخستین اقامتگاه بوم گردی در این روستا به شمار می رود.

صدیقیان با اشاره به این که در طرح توسعه این اقامتگاه ۳ اتاق دیگر به منظور ایجاد سفره‌خانه سنتی، نمایشگاه صنایع دستی و اقامتی احداث خواهد شد اذعان کرد: اقامتگاه بوم‌گردی علی آباد با سرمایه گذارى شرکت گردشگری سوگل نوش آباد و با مدیریت خانوادگی رحمت الله مکاری‌زاده راه اندازی شده است.

وی بهره برداری از اقامت‌گاه های بوم‌گردی را گام موثری برای تقویت زیرساخت های بخش گردشگری دانست و اضافه کرد: این اقامتگاه در حال حاضر با چهار اتاق، ظرفیت پذیرایی ۳۰ گردشگر را دارد.

بر اساس اعلام رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان، با آغاز به کار این اقامتگاه برای پنج نفر به صورت مستقیم و  سه نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

خانه تاریخی عمارت علی آباد یکی از زیباترین اثرهای فرهنگی-تاریخی شهرستان آران و بیدگل است. این خانه تاریخی در اوایل دوره قاجار منطبق با اصول معماری سنتی مناطق کویری، در زمینی به مساحت تقریبی ۲۰۰۰ متر مربع احداث شده است.

این مجموعه که مشتمل بر سه قسمت خانه، آب انبار و مطبخ است در تاریخ ۱۱ مرداد ۸۴ به شماره ۱۲۳۳۶ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP