چاپ خبــر
مدیر اجرایی آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع):

توجه ویژه گردشگران به آستان هلال بن علی(ع)/ حرم مطهر قطب گردشگری مذهبی می‌شود

سید جواد تکیه گفت: اگر گفته شود در سال جاری به صورت روزانه شاهد تشرف گردشگران خارجی به آستان مقدس حضرت هلال(ع) بوده‌ایم اغراق نشده است.

به گزارش خطب شکن، مدیر اجرایی آستان امام‌زاده محمد هلال(ع) در نشست خبری با خبرنگاران به ظرفیت بالای این امام‌زاده عظیم الشان در پذیرش زائران اشاره کرد و گفت: تبدیل آستان مقدس امام‌زاده هلال بن علی(ع) به قطب گردشگری مذهبی و زیارتی در دستور کار ما قرار دارد.

سید جواد تکیه با اشاره به جذابیت و فضای معنوی و معماری زیبا و دلنشین حرم حضرت محمد هلال(ع) افزود: بدون شک آستان مقدس حضرت هلال بن علی(ع) به دلیل معماری ایرانی و اسلیمی به صورت ویژه مورد توجه گردشگران است.

وی از رشد فزاینده ورود گردشگران خارجی به این امام‌زاده در سال جاری خبر داد و عنوان کرد: اگر گفته شود در سال جاری به صورت روزانه شاهد تشرف گردشگران خارجی به آستان مقدس حضرت هلال(ع) بوده‌ایم اغراق نشده است.

تکیه به بازتاب های سفر گردشگران خارجی به حرم امام زاده محمد هلال(ع) در رسانه های منطقه و دنیا اشاره کرد و گفت: در ماه گذشته شاهد معرفی آستان حضرت هلال(ع) در مجله تراول فرانسه به عنوان چهل و هشتمین نقطه دنیا که ارزش دیدن دارد بوده‌ایم.

وی فقدان هتل و مهمان‌سرا را از نقاط ضعف گردشگری مذهبی آران و بیدگل دانست و خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته و با حل مشکلات، در سال آینده شاهد کلنگ زنی طرح احداث مهمان‌سرای حرم مطهر با اعتباری حدود ۲ میلیارد ریال خواهیم بود.

مدیر اجرایی آستان حضرت محمد هلال(ع) ایجاد درآمد مستمر برای آستان را از دغدغه های اصلی خود عنوان کرد و افزود: به دلیل فراموشی فرهنگ وقف و عدم وجود موقوفات اجرای برنامه‌های فرهنگی، مذهبی در آستان با مشکل مواجه شده است که این امر نیاز به بازنگری طرح جامع آستان دارد.

telegram

  1. کرباسی ها گفته:

    از برکات این امامزاده همه شهر ما آباد گردد انشااله

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP