چاپ خبــر
امام جمعه آران و بیدگل:

دانشگاه منابع طبیعی بدون توجیه و توضیح به کاشان رفت/ بازگشت این دانشگاه خواسته مردم است

آیت الله سید محمد موسوی به تلاش‌های انجام شده برای استقرار دانشگاه منابع در آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: برنامه‌های آموزشی این دانشگاه مدتی دایر بود اما متاسفانه بدون هیچ توجیه و توضیحی به کاشان منتقل شد.

به گزارش خطب شکن، امام جمعه آران و بیدگل دانشگاه را مرکز تولید علم خواند و تصریح کرد: وجود این مراکز آموزش عالی که پذیرای جمع زیادی از جوانان است در ارتقای سطح فرهنگی و علمی شهرستان مؤثر است.

آیت الله سید محمد موسوی با اشاره به وجود استعدادهای درخشان و نخبگان فراوان در آران و بیدگل اظهار کرد: آران و بیدگل می‌تواند مرکز فرهنگی و علمی استان و حتی کشور باشد و ظرفیت مناسبی برای قطب علمی آموزشی و فرهنگی است.

وی ایجاد مراکز دانشگاهی را خدمت به رشد منطقه خواند و اضافه کرد: همه باید برای بالنده‌تر شدن مراکز علمی شهرستان کمک کنند.

امام جمعه آران و بیدگل به تلاش‌های انجام شده برای استقرار دانشگاه منابع طبیعی در آران و بیدگل به عنوان زیر مجموعه دانشگاه کاشان در چند سال قبل اشاره کرد و گفت: برنامه‌های آموزشی این دانشگاه مدتی دایر بود اما متاسفانه بدون هیچ توجیه و توضیحی به کاشان منتقل شد.

وی بازگشت این دانشگاه به عنوان سهمیه شهرستان را خواسته عمومی مردم عنوان کرد و ادامه داد: مسؤولان باید در این زمینه پاسخگو باشند.

آیت الله موسوی به دستور مرحوم‌ هاشمی رفسنجانی برای استقلال دانشگاه آران و بیدگل اشاره کرد و با ابراز امیدواری از تحقق این موضوع گفت: دانشگاه آزاد اسلامی آران و بیدگل هم در دوران طفولیت خود به سر می‌برد و برای این که بتواند رشد کند باید مستقل شود و این تلاش مسؤولان و خیرین شهرستان را می‌طلبد.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP