چاپ خبــر
همزمان با بیست و دوم دی ماه برگزار شد:

یادواره شهید محولاتی در دبیرستان شهید محولاتی سفیدشهر/ تصاویر

همزمان با سالروز شهادت شهید سرگرد حسین محولاتی، صبح امروز مراسم بزرگداشت این شهید برگزار شد.

خطب شکن، گروه خبری انتظار سفیدشهر: همزمان با سالروز شهادت شهید سرگرد حسین محولاتی، صبح امروز مراسم بزرگداشت این شهید برگزار شد.

در این مراسم که در دبیرستان پسرانه شهید محولاتی برپا شده بود، حجت الاسلام نصیری، امام جمعه محترم و خانواده شهید حضور داشتند.

همچنین در این مراسم مسئول تدوین آثار شهدای آموزش و پرورش شهرستان به بیان گوشه هایی از زندگی شهدا پرداخت.

الگویی ویژه برای جوانان

حسن کشایی به بیان گوشه هایی از سیره اخلاقی، شجاعت و مردانگی شهید محولاتی پرداخت و اظهار کرد: این شهید بزرگوار دوستی نزدیکی با سرلشگر خلبان شهید عباس بابایی داشت، به طوری که شهید بابایی بارها برای دیدن وی به نصرآباد رفت و آمد داشت.

این نویسنده، شهید محولاتی را از معدود شهدای عضو ارتش جمهوری اسلامی در شهرستان معرفی کرد و ادامه داد: این شهید بزرگوار در زمان شهادت به درجه سرگردی نائل آمده بود و زندگی و شخصیت وی نمونه ای قابل توجه و الگوگیری برای نسل جوان است.

در پایان این مراسم که گروه پشتیبانی گردان ۸۴۰ موشکی ارتش جمهوری اسلامی نیز در آن حضور داشتند، حاضران با حضور در گلزار شهدای سفیدشهر با عطر افشانی، اهدای گل و نثار فاتحه از مقام شامخ این شهید بزرگوار تجلیل نمودند.

رونمایی از کتاب شهید محولاتی

گفتنی است کتاب زندگینامه و خاطرات شهید حسین محولاتی نصرآبادی با عنوان «رد پای حسین» به کوشش حسین محولاتی (برادرزاده شهید) گردآوری شده و قرار است روز پنجم بهمن ماه، در آستانه دهه فجر در مراسمی در پادگان گروه ۸۴۰ موشکی شهید کبریایی مستقر در آران و بیدگل رونمایی شود.

این کتاب در ۱۱۱ صفحه در قطع پالتویی و در چاپ اول با شمارگان ۵۰۰ نسخه با تلاشی یک ساله تالیف شده است.

شهید حسین محولاتی ریگی از شهدای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی است که ۲۲ دی ماه ۶۵ در جریان عملیات کربلای پنج در منطقه شلمچه به شهادت رسید. پیکر مطهر این شهید در گلزار شهدای نصرآباد به خاک سپرده شده است.

 

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP