چاپ خبــر
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان:

تخریب چهار کوره ذغال در آران و بیدگل/ ۴۰۰ کیلوگرم چوب قاچاق کشف شد

رضا شفیعی گفت: از متهمان حدود ۳۰۰ کیلوگرم چوب سبز جنگلی تاغ و حدود ۱۰۰ کیلو گرم چوب در حال ذغال شدن کشف و ضبط و چهار کوره غیر مجاز تخریب شد.

به گزارش خطب شکن به نقل از ایرنا، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از کشف چهار کوره ذغال غیرمجاز در روستای یزدل از توابع این شهرستان خبر داد.

رضا شفیعی اظهار داشت: در پی گزارش های مردمی مبنی بر احداث کوره ذغال قاچاق ، نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی با همکاری کلانتری سفید شهر با دو ساعت کمین در محل موفق شدند دو نفر متخلف را که در حال تهیه ذغال بودند دستگیر کنند.

وی افزود: از متهمان حدود ۳۰۰ کیلوگرم چوب سبز جنگلی تاغ و حدود ۱۰۰ کیلو گرم چوب در حال ذغال شدن کشف و ضبط و چهار کوره غیر مجاز تخریب شد.

وی گفت: این اداره با افزایش گشت و کنترل یگان حفاظت، تمامی توان خود را برای جلوگیری از قطع درختان جنگلی به کار گرفته است.

شفیعی قاچاق چوب و ذغال را عامل اصلی تخریب جنگل های دست کاشت منطقه دانست و خاطرنشان کرد: سودجویان بدلیل سودهای کلان و بازار سیاه پر رونق ذغال اقدام به قطع درختان و ذغال گیری می کنند.

اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل از سال ۱۳۵۰ تاکنون ۱۲۰هزار هکتار جنگل دست کاشت تاغ برای جلوگیری از هجوم شن های روان به مناطق مسکونی در مناطق کویری این شهرستان ایجاد کرده است.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP