چاپ خبــر
امام جمعه‌ی موقت آران و بیدگل:

برخورد با دزدان بیت‌المال از حقوق مردم بر مسئولان است

حجت‌الاسلام ناصریان گفت: انتظار مردم از مسئولان برخورد شدید با دزدان بیت‌المال و رسوایی آنان است همانطور که امام علی (ع) با غارتگران برخورد می کردند.

به گزارش خطب شکن، امام جمعه‌ی موقت آران و بیدگل در خطبه های نماز جمعه با تبریک ولادت امام حسن عسگری(ع) بر اهمیت گرامی‌داشت ایام مناسبتی مسلمانان تاکید کرد و گفت: براساس روایات تعظیم شعائر الهی نشانه‌ی تقوای قلوب است.

حجت‌الاسلام علی ناصریان به سالروز وفات حضرت معصومه (س) نیز اشاره کرد و افزود: هر آن‌چه که امروز در کشور دارا هستیم به برکت وجود مبارک امام رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) است.

وی ۱۷ دی‌ماه سالروز اجرای فرمان کشف حجاب به دستور رضاشاه را یادآور شد و عنوان کرد: نهادینه شدن فرهنگ حجاب در قلب زنان جامعه‌ی ما تنها عاملی بود که مانع اجرای فرمان رضاشاه شد.

خطیب جمعه‌ی آران و بیدگل ترویج حجاب را مستلزم فرهنگ‌سازی در جامعه دانست و اظهار کرد: خانواده‌ها، مسئولان، نهادهای فرهنگی، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه باید دست به دست هم داده تا معظل ایرانی و اسلامی حجاب در جامعه برطرف شود.

وی در ادامه با اشاره به ۱۹ دی‌ماه سالروز قیام انقلابی مردم قم در دفاع از ساحت امام (ره) بیان کرد: مردم در طول تاریخ ثابت کردند به پای انقلاب با همه‌ی وجودشان ایستاده‌اند.

حجت‌الاسلام ناصریان با خطاب قرار دادن مسئولان خاطر نشان کرد: مبادا مسئولان، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه‌ی راه انقلاب را منحرف کنند و این خون‌های مقدس را پایمال نمایند.

وی با انتقاد از عدم برخورد مناسب با دست‌اندازی گروهی به بیت‌المال تصریح کرد: انتظار مردم از مسئولان برخورد شدید با دزدان بیت‌المال و رسوایی آنان است همانطور که امام علی (ع) با غارتگران برخورد می کردند.

امام جمعه‌ی موقت آران و بیدگل در پایان همگان را به مطالعه‌ی خطبه‌ی ۲۰۷ نهج البلاغه توصیه کرد و گفت: امیر مومنان (ع) در خطبه‌ی ۲۰۷ نهج البلاغه از حقوق متقابل مردم و حاکمان نام می‌برند و می‌فرمایند: «برخورد با دزدان بیت‌المال از حقوق مردم بر مسئولان است».

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP