چاپ خبــر
در آستانه ولادت امام عسکری(ع) برگزار می‌شود:

جشنواره ادبی شکوه امامت با یادی از شاعر آیینی آران و بیدگل

در آستانه ولادت یازدهمین پیشوای شیعیان امام حسن عسکری(ع)، نخستین جشنواره ادبی شکوه امامت در آران و بیدگل برگزار می‌شود.

به گزارش خطب شکن، در آستانه سالروز ولادت یازدهمین پیشوای شیعیان امام حسن عسکری(ع)، امروز نخستین جشنواره ادبی شکوه امامت در حسینیه چهارسوق آران و بیدگل برگزار می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد آران و بیدگل با اعلام این خبر تصریح کرد: به بهانه تقارن میلاد امام عسکری(ع) با بیست و هفتمین سالروز وفات سید شهاب الدین موسوی، مراسم با یادی از این شاعر آیینی برگزار خواهد شد.

قرار است با مشارکت خانواده‌ی استاد موسوی مجموعه اشعار شاعران آیینی منطقه در مدح و رثای امام عسکری(ع) در آینده به چاپ برسد.

سخنرانی حجت الاسلام محمد صادق کفیل، رئیس مرکز تخصصی صحیفه سجادیه و پژوهشگر حوزه مهدویت، شعرخوانی شاعران آیینی و مولودی خوانی از جمله برنامه های این جشنواره اعلام شده است.

میثم نمکی ایجاد جریان شعر آیینی را یکی از اهداف برگزاری چنین برنامه هایی عنوان کرد و گفت: این جشنواره ها بهانه ای برای جهت دادن شاعران منطقه در موضوعات دینی است.

سید شهاب الدین موسوی بنیان گذار انجمن شعری ۱۵ خرداد کاشان و احیاگر انجمن ادبی هلال است که در سال ۱۳۰۴ در محله چهارسوق به دنیا آمد. اشعار حک شده بر ضریح مطهر امامزاده محمدهلال(ع) از سروده های این شاعر اهل بیت است.

ساعت شروع این جشنواره ۱۸:۳۰ اعلام شده است.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP