چاپ خبــر
در جلسه علنی مجلس؛

ساداتی نژاد به خاطر گرانی مواد اولیه فرش ماشینی به وزیر صنعت تذکر داد+ صوت

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در جلسه مجلس در مورد برخی مشکلات حوزه‌ی انتخابیه‌ی خود به مسئولان اجرایی کشور تذکر داد.

به گزارش خطب شکن، نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در جلسه علنی مجلس در مورد برخی مشکلات حوزه‌ی انتخابیه‌ی خود به مسئولان اجرایی کشور تذکر داد.

سید جواد ساداتی نژاد با تسلیت سالروز شهادت شیخ باقر النمر و تشکر از مردم کشور به خاطر گرامیداشت باشکوه روز نهم دی ماه، در تذکر به رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد اظهار کرد: گرانی‌های اخیر در اقلام مصرفی مردم خصوصا در روزهای نزدیک به سال جدید، نیازمند برنامه ریزی جدی برای تنظیم بازار اقلام اساسی خصوصا مواد پروتئینی و لبنی است.

وی به وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد لزوم کاهش تعرفه نخ‌های ظریف مورد استفاده در کارخانه‌های فرش ماشینی آران و بیدگل تذکر داد و تصریح کرد: نزدیک ۹۰۰ کارخانه در حوزه تولید فرش ماشینی در کاشان و آران و بیدگل فعالیت می‌کنند به دلیل کمبود تولید نخ در داخل و بالا بودن تعرفه واردات نخ، با گرانی مواد اولیه مواجه شده‌اند که موجب تعطیلی این واحدها و افزایش بیکاری منطقه خواهد شد.

ساداتی نژاد خطاب به معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اضافه کرد: احیای شهر زیرزمینی سفیدشهر و توسعه شهر زیرزمینی نوش آباد از جمله مواردی است که باید مورد توجه این سازمان قرار گیرد.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در خصوص جایگزینی روش‌های نوین کشت نیز تاکید کرد: وزیر جهاد کشاورزی باید از کشت‌های جایگزین حمایت کنند، خصوصا در دشت کاشان که از نظر خشکسالی و کمبود آب شرایط فوق بحرانی دارد.

وی به وزیر راه و شهرسازی نیز تذکر داد: طرح‌های جاده مواصلاتی کاشان- ابوزیدآباد- حسین آباد و کنارگذر کاشان- آران و بیدگل نیازمند تخصیص اعتبار برای تسریع در عملیات عمرانی است.

ساداتی نژاد بررسی دلیل تاخیر در صدور اسناد مالکیت شهرک‌های صنعتی آران و بیدگل را نیز ضروری خواند و گفت: واحدهای صنعتی این شهرک‌ها به دلیل نبودن سند برای نوسازی و گسترش خط تولید خود با مشکل وثیقه مواجه شده اند.

ترمیم آبشار نیاسر، تغییر تعرفه گاز برزک و جوشقان، تعطیلی کارخانه کاشی مهسرام کاشان، تکمیل استخرهای ذخیره آب در روستاهای کاشان و طرح‌های راهسازی کاشان- بادرود دیگر مواردی بود که ساداتی نژاد در تذکرات خود به آن اشاره کرد.

دانلود: تذکرات سیدجواد ساداتی نژاد در جلسه علنی مجلس

telegram

Go to TOP